Balıkesir Merhaba Gazetesi

  ‘Savaş Oyunu’ ile savaşa karşı çıktılar

  ‘Savaş Oyunu’ ile savaşa karşı çıktılar
10 Kasım 2014 - 0:02

Genel

****Savaş oyunu ile inanların duyarlılıklarını arttırarak savaşa hayır dedirten oyun ilgi çekti.

 ***BSM seyircilerini savaş oyunu ile düşündürdü. BSM sahnesinde Özgürlüğün ve barışın önemi sergilendi.

 ***Kütahya Sanat Tiyatrosu, BSM sahnesinde; ‘Savaş Oyunu’ adlı bir oyunda emperyalizmin insanların kanından nasıl beslendiğini seyirci ile birlikte sorguladı.

Balıkesir Sanat Merkezi(BSM) Kütahya Sanat Tiyatrosunu 2. kez ağırladı. Ekim ayında “Ben Ruhi Bey Nasılım?” Oyunuyla BSM  sahnesinde olan ekip, izleyicilerin beğenisiyle ayrılmıştı.

Kasım ayında da etkinlik dolu bir ay sunan BSM, seyircilerini tekrar Kütahya Sanat Tiyatrosuyla buluşturdu. Ekip, Sermet Çağan’ın yazdığı  Murat Nukar’ın yönettiği “Savaş Oyunu ” adlı eserle  yine izleyiciler üzerinde büyük bir etki bıraktı. Kütahya Sanat Tiyatrosu, bu kez izleyici karşısına emperyalizmin, masun insanların kanını sermaye edinen “Savaş oyunu”nu bozmaya dair, insan duyarlılığına parmak basan, savaş karşıtı bir oyunla çıktı. Oyun içinde oyun ile sunulan ve izleyiciyi içine alıp; “neden?” sorusunu sorduran bir oyun sunuldu.

Balıkesir Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan,  konuyu böyle gerçekçi bir şekilde sahneye aktaran oyunun yönetmeni  Murat Nukar’ı  ve ekibini tebrik  ederek,  her hafta Balıkesir Sanat Merkezi’nde misafir ekipleri ağırlayacaklarını söyleyip,  desteklerini esirgemeyen Balıkesirli izleyicilere teşekkür etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.