Balıkesir Merhaba Gazetesi

Savaştepe’de Bilim Şenliği Sürüyor

Savaştepe’de Bilim Şenliği Sürüyor
23 Eylül 2022 - 16:29

Savaştepe’de Bilim Şenliği Sürüyor

 

Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde TÜBİTAK Bilim Şenliği Pazar yerinde düzenleniyor. Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek TÜBİTAK Bilim Şenliğinin 3 gün devam edeceğini söyledi.

 

SAVAŞTEPE’DE BİLİMSEL ETKİNLİKLER

TÜBİTAK’ın Savaştepe ilçesinde düzenlediği bilim şenliği projesinin kapsamında, bilim kültürü ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılması ve bilim-teknoloji toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılması amaçlanıyor. Belirtilen çağrı alanlarında katılımcılarda farkındalık oluşturan, katılımcılara bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazandırıyor ve bilimsel düşünme becerileri sağlıyor. Etkinlikler yüz yüze etkileşimli olarak düzenlendi.

 

 

TURHAN ŞİMŞEK’’ÇOCUKLAR GENÇLER KATILDI’’

Bilim Şenliklerine; Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek katılım sağladı. Şimşek ,‘’ Bilim Şenlikleri’ne katıldık. Çocuklar ve gençlerimizin yanı sıra ilçemizde birçok vatandaşımızın da katılımı oldu. Şenlik alanında çeşitli etkinlikler yapılıyor, çocuklara yönelik oyunlar ve birçok bilimsel etkinlik yapılıyor. Başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz olmak üzere, yetkili personelimize teşekkür ediyoruz’ ’dedi. Bilim Şenliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz ve Savastepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek katkılarıyla gerçekleşti.

Haber: Yoldaş Kocaer

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.