Özel Haberlerİlçe Haberleri

Savaştepe’de Deprem Paniği! Korkudan Kendini Aşağı Attı

Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde yaşanan deprem paniği vatandaşları tedirgin etti. Manisa'da meydana gelen depremin ardından Savaştepe'de hissedilmesiyle birlikte bir kişi, balkondan kendisini aşağı atarak yaralandı.

Savaştepe’de Deprem Paniği! Korkudan Kendini Aşağı Attı

Savastepede Depremden Panigi Korkudan Kendini Asagi Atti 1
Savaştepe’De Deprem Paniği! Korkudan Kendini Aşağı Attı

Korkudan Balkondan Atladı

Deprem sırasında bina dışına çıkan vatandaşlar, komşularının birinin balkondan atlayarak yaralandığını gördü. Yaralının daha önce Malatya depremi gibi büyük depremler yaşamış olduğu öğrenildi.  Şeref Savaş, deprem anında yaşadıklarını şu şekilde ifade etti: “Hemen yan tarafımızda birisi daha önceden herhâlde büyük depremler geçirmiş küçük bir depremi duyunca kendini tutamayıp kendini camdan aşağı atmış. Bacaklarında kırık olması lazım şimdi hastaneye sevk ettiler.”

Savastepede Depremden Panigi Korkudan Kendini Asagi Atti 2

“Korku endişe içinde aşağı indik”

Savaştepe sakinlerinden Sefer Cihan ise deprem anında yaşadıklarını aktararak, “Saat 01.36’ı geçe yaşadığımız deprem hadisesi 3. Katta oturuyorduk malum çocuklarımdan dolayı korku endişe içinde aşağı indik. En azından bir panik havası geçsin daha sonra eve geçmeyi düşünüyoruz” dedi.

“Kendimizi nasıl dışarı atacağımızı bilemedik”

Depremde kendisini dışarı atmaya zorlayan Emre Karaca ise, “Çoluk çocuk dışardayız kendimizi nasıl dışarı atacağımızı bilemedik dolaplar filan hep düştü. Çok fena büyük bir depremden kurtulduk Allah’a şükür” şeklinde konuştu.

Savastepede Depremden Panigi Korkudan Kendini Asagi Atti 3

“İçeriye giremiyoruz korktuk”

Diğer vatandaşlar ise deprem sırasında yaşadıkları korkuyu dile getirerek, “Hissettik, dışarıya çıktık içeriye giremiyoruz korktuk. 1. Katta oturuyoruz biz şimdi bekleyeceğiz” ve “Kendimizi apar topar dışarı çıktık çok korkunç bir depremdi. Aşırı bir hız ile alttan vuruş yaptı. Gerçekten çok hızlı dehşetli bir depremdi ne yapacağımızı şaşırdık” şeklinde konuştular.

Haber: Alper Çobanoğlu

Son Dakika! Balıkesir’de Hissedilen Deprem

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu