Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAVAŞTEPE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

SAVAŞTEPE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
03 Aralık 2014 - 0:20

Genel

Savaştepe halkı Belediye Başkanı Turhan Şimşek için ‘hizmetin adı olarak onu gördük’ diyor.

Savaştepe’de yaşayan vatandaşların sorunlarını bildiklerini ifade eden ve belediyecilik adına ellerinden gelen her hizmet için uğraşacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Turan Şimşek ‘ vatandaşın güveni boşa çıkmayacak. Hizmetin gelmesi gerekiyordu ve gelecek’ dedi.

MERHABA Gazetesi ekibi Savaştepe halkı ve Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşekle biraraya geldi. Savaştepe’de yapılması düşünülen hizmetler ve halkın beklentileri ile ilgili olarak yapılan sohbet toplantılarından çıkan sonuç ilerleyen zamanlarda Savaştepe’nin gelişeceği yönünde.

MESLEK YÜKSEK OKULU İNŞAATI TEMELİ ATILDI

Savaştepe’de eğitim önceliği öne alınarak Meslek Yüksek Okulunun temelinin atılmasının ardından yollarla ilgilide önemli çalışmalar yapılıyor. Özellikle mahalleli vatandaşların sıkıntısı olan yazın tozdan kışın çamurdan kurtulmak için başlatılan çalışmalarla mahallelerde parke taş döşemeleri de yapılacak. Parke taş için gerekli olan Taş Makinası belediyeye kazandırıldı. Konuyla ilgili olarak Başkan Turhan Şimşek’ Büyükşehir Belediyesinin katkısını da görüyoruz. İlk etapta eğitim çok önemli. Meslek Yüksek Okulu’nun inşaatının tamamlanması. Yakın zamanda inşaatın bir yıl içinde bitirilmesini hedefliyoruz. Seçim öncesi Cami inşaatı sözü vermiştik. Temeli atıldı. Taş makinası aldık. Kilit parke taşı imalatı için. Taş döküm ve saha çalışmalarına geçilecek. Mahallelerimizin taş talebi var çamurdan kurtulmak istiyorlar. Bizlerde onların bu sorununa çözüm olmuş olacağız. Eksiklikler var bunları tamamlayabilmek ve yeni hizmetler için çalışıyoruz.’ dedi.

Savaştepe’de ihtiyaç olan ve istenilenleri MERHABA’ya anlatan vatandaşlar Savaştepe için istihdam, yol problemlerinin çözülmesi, dışarıdan gelen misafirler için konaklama merkezi ve banka istiyor. Merhaba Gazetesi Muhabiri Kamil Akyürek’e konuşan vatandaşlar, ‘Savaştepe’nin göç verdiğini belirtti. Göç vermeyi değil kaliteli göç almayı istiyoruz. Savaştepe’nin ilerlemesini bekliyoruz dediler. Öğretmen okulumuz kalktıktan sonra Savaştepe’nin değerinde bitirdi diyen vatandaşlar değeri yeniden yaşatmak ve yaşamak istediklerini dile getirdiler. Öğretmen Okulunun ardından Öğretmen Lisesinin olduğunu şimdi onunda kaldırıldığını söyleyen Savaştepe’liler üvey evlat değiliz. Hizmet bekliyor ve istiyoruz ‘ifadelerini kullandılar.

SAVAŞTEPE BANKA İSTİYOR

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, ‘Savaştepe Balıkesir yolu konusunda proje çalışması devam ediyor. Bu yol, bu proje ile 8km kısalacak. Karacalar, Kuyu alan ve hemzeminlerde değişiklikler olacak. Birinci sınıf devlet yolu ve daha sonrada bölünmüş yol çalışmaları aralıksız sürecek’ dedi. Bankalar konu sunada değinen Başkan Şimşek halkın bir banka isteği var. Burada daha önce 4 banka vardı. Birer birer kapandılar. Bunu araştırıyoruz. İvrindi Sındırgı ve Savaştepe olarak Halk Bankası ile görüşme yaptık. İvrindi’ye şube açıldı. Bizde bekliyoruz. Yer arayışı var. Yakın zamanda bankamızı buraya kazandırmak istiyoruz.

YATIRIM İSTİHDAM

Savaştepe’de Mayıs ayı itibarı ile 2 baraj inşaatı başlayacak. Tütünlük ve Sarıbeyler. İnşallah tarlaları sulama projesi ve ileride içme suyuna yönelik olarak yapılacak düzenlemelerimiz olacak. Ol deyince olacak şey değil. Projelerimiz bunlar ve çalışıyoruz. Zaman içinde hayat bulmuş olacaklar. Vatandaşımız sabretsin hepsini görecek. 2016 yılında otoban güzergâhı tamamlanmış olacak. İnsanların yatırım alanı aradığını biliyoruz. Savaştepe için otoyolun buradan geçecek olması bir avantaj olacak. Savaştepe Güvemde 5bin hektar alanda Cevahir Holding bir yer aldı. Bölgede perlit madeni, antimon, kurşun ve altın rezervleri var. Cevahir Holding yaklaşık 300 kişilik bir istihdamı sağlayacak. Saha çalışmalarına başlandı. Maden sahaları işletmeye alınacak. 100 dönüm civarında bir hazine arazisi bulduk. Belediye olarak Yatırımlara açığız. Biyogaz konusunda yapılacak ÇED Raporları ile ilgili yapılan çalışmalar konusunda da birşeyler yapılıyor. Bunlar Projeleri devam eden çalışmalar. Güzel işler yapacağız.

GENÇLİK SPOR’DA

Savaştepe Belediyespor ile ilgili olarak gençlerimiz için birşeyler yapmalıyız dedik. Seçilmeden önce projemiz vardı. Seçimler sonrasında da hayata geçirdik. Gençlerin hizmetine sunmamız gerekiyordu. Gençler meraklı. 45 günde sahamızı yaptık.

 

SAVAŞTEPELİ NE DÜŞÜNÜYOR?

***Savaştepe’de yaşayan vatandaşların beklentileri ve düşünceleri şöyle; Siyasetten anlamayız. Çalışanın yanındayız. Fikirlerimizi dinleyen insanları da severiz. Başkan içimizden biri. Seçim döneminde de destek olduk. Seçim sonrasında da destekçisiyiz.

*** Niyazi Başak , ‘Savaştepe’de  Başkandan beklentilerim hizmet getirsin vatandaşın isteğine çare olsun başka ne ister insan. En önemli şey Savaştepe artık değişsin gelişsin. Bunları sağlamak içinde Savaştepe’ye hizmetin gelmesi gerekiyor. Başkana inandık. Güvendik. İnşallah Savaştepe artık hizmet görecek.’

***Ramazan yılmaz ‘Siyasetten çok kişiliği ile onu seviyoruz ve yanındayız. Savaştepe doğru karar verdi. Yanına kim gelse kabul eden ve ne zaman arasanız ulaşabildiğiniz biri. Müsait değilse bile meşgule atar o sizi arar. Savaştepe yol, iş sahası ve hizmet anlamında da değişsin istiyoruz. Bunun içinde başkan bir şeyler yapıyor. Ona güveniyor ve inanıyoruz.’

***Alper Şensöz ‘ Oğlum Savaştepe’yi çok sever. Okulu bitirdikten sonra döneceğim dedi ama Baba gelsem ne olacak.? Orada yaşamak için ne iş imkânı nede yaşantı anlamında aile gidilecek park, bahçe var.’ Dedi. Gelmedi. Şimdi Eskişehir’de. İş olsa, Savaştepe değişse gelir. Benim oğlan Seviyorum baba ama gelemem diyor’

ÖZEL HABER:KAMİL AKYÜREK

Zor günün başkanısın yorumunu yapan Savaştepe sakinleri biz yanındayız. Zorlukları birlikte göğüsleyeceğiz diyerek başkana destek olduklarını belirttiler.

Köylerimizi dolaşıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.