Balıkesir Merhaba Gazetesi

Saygı demek sevgi demektir

Saygı demek sevgi demektir
23 Şubat 2015 - 0:04

Genel

Sevgi gösteren bir insan çiçek gibi olmaktadır. Büyüyen bir çiçek olduğu gibi saygı ile birlikte toprağı ıslanır ve yeşerir. Sorumluluk sahibi insanlar ile birlikte duygulara sahip olabilirler. Kişiler manevi değeri büyük olan iki duygunun etkisi altında hareket ederler. Birbirleri ile dayanışmanın en temel kaynağı saygı ve sevgi olmaktadır.

Alişuuri İlkokulu öğrencileriyle Değerler Eğitiminde işledikleri Sevgi ve Saygı konuları üzerine sohbet ettik. Minik çiçekler duygu ve düşüncelerini MERHABA okurlarıyla paylaştılar.

EYLÜL TÜRKMEN: Bence saygı düzenin anahtarıdır. Saygı olmazsa hiç bir şey olmaz. Bizler saygılı olursak eğer insanlarda bize saygılı olur. Biz hep büyüklerimize saygı göstermeliyiz.

GÜLA ÖRSEL: Saygı ve sevginin bir arada olduğu toplumlar uzun ömürlü olurlar. Sevgi ve saygı paylaşıldıkça artar. Tıpkı Atamız M.Kemal’in dediği gibi “Saygı düzenin anahtarıdır”. Sevgiyle anıyoruz. Çocuklara saygıyı öğretmenin en iyi yolum saygı göstermektir. Sevgi paylaşıldıkça artar.

DAMLA KANAT: Eğer öğretmenler çocuklara bağırırsa çocuklar onları sevmez. Ama çocukları sever ayrımcılık yapmazsa çocuklarda öğretmenlerini sever.

HAMZA DİNÇ: Saygı ancak özgürlüğün olduğu yerde vardır. Büyüklerimize saygı küçüklerimize hoşgörülü davranmalıyız.

ZEYNEP SEBAHAT: Saygı düzenin anahtarıdır. Biz küçükler kendimizden büyüklere saygı göstermeliyiz, onlara kalsa davranmamalıyız. Onların her zaman sözünü dinlemeliyiz, büyüklerimiz gibi arkadaşlarımıza da kaba davranmamalıyız, çevremizdeki bütün insanlara saygılı olmalıyız.

EMİRHAN KASAR: Saygı düzenin anahtarıdır. Saygı her zaman iyidir güzeldir ve önemlidir. Bir gün birisine saygılı olursak o da bize bir gün saygı duyar. Büyüklere saygı küçüklere şefkat göstermeliyiz.

MERT GİRAY YALÇIN: Saygı ancak özgürlüğün olduğu yerde vardır. Saygı mutluluğun anahtarıdır. Saygılı olursak karşımızdaki bize saygılı olur. Her zaman saygılı olmalıyız. Her zaman sevdiklerimize sevgi-saygı göstermeliyiz. Saygı ve sevgi çok güzeldir. Anneme, babama, ablama hep saygı duyarım. Saygı düzenin anahtarıdır. Büyüklerimize saygı küçüklerimize şefkat ve sevgi göstermeliyiz.

GÖRKEM GÜLSEREN: İnsanlar birbirine her zaman hoşgörülü, iyi ve dürüst olmalıdır. Annemize babamıza da dürüst olmalıyız. Hoşgörülü olursak insanlar da bize hoşgörülü davranır. Küçüklerimize de hoşgörülü davranmalıyız.

ARDA BOZDAĞ: Bir insana yardım ettiğinizde o da size yardım eder. Saygılı bir ortamda herkes birbirine saygı gösterir.

EMİNE ECEKURT: Üstün insan, diğer insanlara saygı gösterir. Çevremdeki insanları, çocukları, arkadaşlarımı çok seviyorum. Kardeşim yaramazlık yapsa da onu çok seviyorum. Ben herkesi çok seviyorum.

ESLEM AKSOY: Herkese karşı saygılı hoşgörülü olmalıyız. Tanımadığımız kişilere yoldan geçerken yardım edebiliriz. Herkese sevgiyle davranmalıyız. Annem bana kızınca üzülüyorum ve ondan özür diliyorum. Çünkü onu çok seviyorum ve saygı gösteriyorum. Babam bir şeye izin vermeyince o şey almam.. Ve onu kırmam.

BEYZA KARA: Üstün insan diğer insanlara saygı gösterir. Çocuklara saygıyı öğretmenin en güzel yolu onlara saygı göstermektir. Kendimizden büyüklere saygı kendimizden küçüklere şefkat göstermeliyiz. Saygı ancak özgürlüğün olduğu yerde vardır. Saygı düzenin anahtarıdır ATATÜRK. Saygı gösteren saygı bulur. Kötülük yapan kötülük bulur. İyi davranalım kötülükten uzak durmalıyız.

ECE DEMİRBAŞ:

Saygı göster saygı bul

Yaşlılara saygı göster saygı bul

Sevgi göster sevgi bul

Hastalara sevgi göster sevgi bul

EYLÜL KÖSEOĞLU: Büyüklerimize hürmet vazifemizdir. Saygı ancak özgürlüğün olduğu yerde vardır. Saygı düzenin anahtarıdır. Anneme babama öğretmenime arkadaşlarıma saygı duyarım. Saygı demek benim için sevgi demektir.

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.