Balıkesir Merhaba Gazetesi

Saygı olmazsa olmaz

Saygı olmazsa olmaz
17 Mart 2015 - 0:04

Genel

İnsan olmanın erdemlerinden bir tanesi de toplumun diğer fertlerine saygı göstermesidir. Birbirine saygı göstermeyen insanlar toplum içinde kopukluğa sebep olur. Milleti millet yapan özelliklerin başında sevgi ve saygı içinde huzur dolu bir ortamda hep Bu değerler bir arada olabilmek, huzur içinde yaşamak için olmazsa olmazlardandır.

AFRANUR: Saygı yoksa sevgi; sağlıklı değildir, sorunludur. Ben arkadaşlarım beni dinlemediğinde üzülüyorum. Saygı bence insanları dinlemektir. Anlamaktır.
ERBERK: Beni dinlemeleri çok hoşuma gider. Konuşmak güzel ama derste değil. Ders saatinde öğretmeni dinlemek gerekir. Müsaade eder ve soru sorarsa cevap vermeliyiz. Cevabı biliyorsak o bizi mutlu eder. Buda sevgidir.
KEREM EFE: Arkadaşlarımızı ve büyüklerimizi kırmamaya özen göstermeliyiz. Kendimizi düşündüğümüzde de bu böyle olmalı. Çünkü biz kırılıyorsak karşımızdakini de kırıyoruz yada küsüyoruz.
HESNA: Bence birbirimizi dinlememiz gerekiyor saygı ve sevgi dinlemekten ve konuşmaktan geçer.Biz çok bunlara uymuyoruz. Kavga edebiliyoruz sinirli olduğumuzda da küsüyoruz.
MURAT: Sevmek ve sevilmek güzel.Ailemizin sevgisine layık olmak için saygılı olmak bence önemlidir. Aynı şekilde kendimize sevgi ve saygı duyulması içinde önce kendimiz sevmeli ve saymalıyız.
HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.