Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAYIN UĞUR, SAYIN YIRCALI BALIKESİR’İ KİŞİSEL EGOLARINIZA KURBAN ETMEYİN

SAYIN UĞUR, SAYIN YIRCALI BALIKESİR’İ KİŞİSEL EGOLARINIZA KURBAN ETMEYİN
27 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Balıkesir’in 2 istisnai değeri nasıl oluyor da kamuoyuna düşman gibi yansıtılıyor anlaşılır gibi değil. Bu 2 değerin devletin en tepesindeki isimle yakın olması nasıl böyle basit bir zihniyet ve husumetle değerlendirilir hayret. Balıkesirli’nin, 2 ulusal değeri var. İkisi de, hem siyaseten hem ekonomik olarak Balıkesir’e inanılmaz katkıda bulunacak beklentisi yerine, yok efendim Yırcalı daha yakın Cumhurbaşkanına!
Kimilerinin iddiasına göre; Yok efendim Yırcalı, Uğur’u şikâyet etmişmiş! Hatta dosya hazırlıyormuş! Yok efendim Asıl; Uğur, Yırcalı’yı şikâyet etmiş. Hatta her türlü engel için elinden geleni yapıyormuş, vesaire vs…
*
İnanılmaz bir verimliliğin şehrin dinamiklerine yansıtılabileceği bir yaklaşım yerine, bu iki değer arasında husumet yaratmanın ve bu husumeti derinleştirmenin çok berbat bir akamete dönüştürme çabası bana göre en hafifinden Balıkesir düşmanlığı.
*
Bütün Balıkesir’ e sesleniyorum! Allah aşkına dönüp marka yolunda önemli mesafe kat etmiş diğer illere bir bakalım. Oralardaki benzer değerlerin çok keskin bir muhalefete ve rekabete rağmen yaşadıkları şehir söz konusu olduğunda nasıl ortak bir uzlaşma sağladığına bir göz atın.
Özetle ne A. Edip Uğur’un ne de Rona Yırcalı’nın, Balıkesir’in uzun yıllardır elde ettiği bu müthiş fırsatı kendi egolarına kurban edip husumetlerinin sıcaklığında eritmeye hakları yok. Böyle bir fırsatın heba edilmesi onlar adına tarihe geçecek ve birçok nesil tarafında hatırlanacak koskoca bir ayıp olacaktır. Bu nedenle her iki tarafın da basın aracılığı ile artık manşetlere yansıyan husumet görüntülerindense uzlaşı ve şehir için çabalarını görmek Balıkesir’de yaşayan insanların beklentisi.  Kalın sağlıcakla…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.