Balıkesir Merhaba Gazetesi

Secim güvenliği toplantısı yapıldı

Secim güvenliği toplantısı yapıldı
20 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Vali Mustafa Yaman Başkanlığı’nda yapılan toplantıda seçimin güven içinde yapılması için alınacak tedbirler görüşüldü.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25.Dönem milletvekilliği genel seçimlerine hazırlık için  ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’nın ikincisi yapıldı. Vali Mustafa Yaman başkanlığında Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yeni binasında yapılan toplantıda seçimin güven içinde yapılabilmesi için alınacak önlemler görüşüldü.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, İl Seçim Kurulu Başkanı Ağır Ceza Reisi Kemal Yılmaz, Vali Yardımcıları Selda Dural, Zeki Karaca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdür V. Cemil Çalıcı, İl Jandarma Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Ömer Arık, Siyasi Partilerin İl Başkanları, Emniyet ve Jandarma Personeli ile diğer yetkililer katıldı.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ UYARISI

İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube tarafından hazırlanan sunumda seçim güvenliği konusunda brifing verildi. Vali Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un görüş ve düşüncelerini paylaştığı toplantıda siyasi parti temsilcileri de söz aldılar. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, seçimle ilgili siyasi partilerin yapacakları kampanya çalışmalarında şehirde görüntü kirliliğine ve israfa yol açacak uygulamalara gidilmemesi uyarısında bulundu, propaganda bayrak ve afişlerinin parti binalarına asılmasının önemli olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.