Balıkesir Merhaba Gazetesi

Seçim kazanı kaynıyor

Seçim kazanı kaynıyor
03 Kasım 2014 - 0:06

Genel

Normal seçim tarihi yaklaşırken bir taraftan da erken seçim ihtimalinin belirmesi siyasi partileri hareketlendirdi iktidar ve ana muhalefet partisi aynı tarihlerde seçim hazırlığı için milletvekillerini kampa alırken yerel örgütler de hareketlendi.

Genel seçimler, 2015 yılı Haziran ayında yapılacak, fakat bir erken seçim ihtimali de siyasi partilerin merkez ve yerel örgütlerini hareketlendirdi. İktidar Partisi, milletvekillerini Afyon’da kampa alırken, ana muhalefet partisi de Antalya’da milletvekillerini topladı. AK Parti yerel kongreler takvimini başlatırken, Cumhuriyet Halk Partisi ise kongrelerini seçim sonrasına bırakmak kararı aldı. CHP 14 Kasım 2014 tarihinde ilçelerde yapılacak çalışmayla ilgili olarak CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Balıkesir’e gelecek. Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl ve İlçe örgütü yöneticileri ve belediye başkanları ile bir araya gelecek. Ağbaba, Ayvalık, Edremit, Manyas, Bandırma, Erdek örgütlerini ve belediye başkanlarını ziyaret edecek.

AK PARTİ KONGRELER TAKVİMİNİ BAŞLATTI

Bu çalışmalar yapılırken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel örgütleri, olağan genel kurul takvimini başlattı. AK Parti yerelde ilçe kongrelerini 30 Kasım’a kadar tamamlayacak ve 30 Kasım günü il kongresini yapacak. Balıkesir’e büyük önem veren AK Parti’nin il kongresine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da gelmesi de bekleniyor.

Belirlenen takvime göre bugün AK Parti’nin Karesi ve Savaştepe ilçe kongreleri  yapılacak. AK Parti’nin diğer ilçelerde ki kongreleri ise şöyle: 4 Kasım 2014 Manyas ve Gönen, 5 Kasım 2014 Susurluk ve Altıeylül, 6 Kasım 20l14 Bigadiç ve Sındırgı, 7 Kasım 2014 Dursunbey ve Kepsut, 8 Kasım 2014 Marmara, 9 Kasım 2014 Erdek ve Bandırma, 11 Ekim 2014 Balya ve İvrindi, 12 Kasım 2014 Havran ve Edremit, 13 kasım 2014 Ayvalık, Gömeç ve Burhaniye.  HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.