Balıkesir Merhaba Gazetesi

SEÇİM STRATEJİSİ BELİRLENİYOR

SEÇİM STRATEJİSİ BELİRLENİYOR
0
05 Aralık 2018 - 8:05

Yerel seçim için süre daralırken, partiler arasındaki işbirliği görüşmeleri de sürüyor. AK Parti ile MHP arasındaki görüşmelerin iki hafta içerisinde tamamlanması planlanırken, CHP ile İYİ Parti liderlerinin bu hafta bir araya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin haftaya yapacağı görüşmenin ardından ittifakın çerçevesi belirlenecek. AK Parti ile MHP’nin ayrı ayrı seçim kampanyası yürütmesi planlanıyor. AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmelerinin ardından tüm il ve ilçe adayları kamuoyuna duyurulacak.

CHP – İYİ PARTİ GÖRÜŞMELERİ

CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerde kritik sürece girildi. Ankara ve Antalya’da yaşanan tıkanıklığın aşılması için liderlerin bu hafta bir araya gelmesi bekleniyor. Milliyet’te yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu’na sunulan raporda İstanbul, Ankara, Mersin, Adana ve Antalya’da CHP adayı desteklenmeden seçim kazanılmayacağı vurgulanırken; Manisa, Denizli, Kocaeli, Isparta, Osmaniye, Kayseri ve Konya gibi illerde İYİ Parti adayının desteklenebileceği belirtiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.