Balıkesir Merhaba Gazetesi

SEÇİMİN ÖZETİ

SEÇİMİN ÖZETİ
01 Haziran 2015 - 0:08

Genel

Muhalefet partileri kendilerini bekleyen siyasi sonucun hüsranını çok iyi bildiklerinden yine koalisyon yaptılar. Kendilerinin çok güçlü olduğu zanına kapıldılar ve kendi kendilerini aldattılar. “Bu defa AK PARTİNİN işi tamam” diye hem kendilerini aldattılar ve hem de, seçmenini atlattılar. Her gün yüzlerce vatandaşla yüz yüze görüşüyoruz. İktidar partisinin seçmenine olanları ve siyasi oyunları anlatmasına gerek yok. Her kesim Türkiye’deki siyasi arenayı çok iyi anlamış ve bize anlatmaya çalışıyor. Biz onları dinledikten sonra bir şeyler anlatmaya lüzum kalmıyor. Onun için tabandaki seçmeni sadece dinliyoruz. Konuşulanlara ilave edilecek hiçbir konu bulamıyoruz. Bizim vatandaşa soracağımız soruları vatandaş bize soruyor ve diyor ki;

1960 ihtilalı ile menderesi asanlar, 1999 yılında ellerine teslim edilen Öcalan’a niçin bir şey yapamadılar? Menderes’i asanlar mı vatansever? Yoksa Öcalan’a sahip çıkanlar mı vatansever?

2001 yılında iktidarları ile vatanı enkaza çevirenler mi vatansever? Yoksa devraldıkları enkazdan, On Üç yılda dünyada söz sahibi YENİ BİR TÜRKİYE kuranlar mı vatansever?

Tank, helikopter, savaş gemileri imal eden, ülkeyi yol köprü, demir yolu ile birbirine bir ağ gibi bağlayanlar mı yurtsever? Yoksa okulları, camileri yakanlar mı vatansever?

Ülkeyi 50 sente muhtaç edenler mi yurtsever? Yoksa İMF ye borç verecek bir Türkiye kuranlar mı yurtsever?

Siyonist anlayışlara ve İsrail’e rest çekenler mi milliyetçi? Yoksa Kudüs Yahudilerindir diyenler mi milliyetçi?

7 Haziran seçimlerinde ülkeyi yine eski karanlık günlere çekmek isteyenlere bu necip milletin net bir cevabı olacak. “Biz aradığımız, kararlı, istikrarlı, cesaretli ve merhametli iktidarı bulduk. Onu asla bırakmayız” diyen oy sandıkları dile gelip konuşacak. Bugün yırtınırcasına bağırıp saldıranlar yine üzülecek. Yine hüzünlenip kahredecekler. Tabandan aldığımız mesaj bu. Kendilerine onay vermeyen sağduyulu bu necip millete hakaret etmeye devam edecekler.

Yeni anayasa ve başkanlık sistemi ile YENİ TÜRKİYE şahlanacak. Dünya yeni Türkiye ile el sıkışmak mecburiyetinde kalacak. Bükemedikleri elin sahibi ile el sıkışmak mecburiyetinde kalacaklar. Bir öze dönüş dönemine giriyoruz. Yeniden yapılanma döneminde bütün kimlik ve kişilikler, devlet-millet bütünleşmesi ile hayat bulacak. Bu yeniden yapılanma döneminde, eski düşmanlıklar, eski katliamlar, eski vurgunlar, eski siyasi kandırmalar olmayacak. İnsanlar kimlik, kişilik ve inanç ayrılıklarından ötürü bir birini boğazlamayacak.

Bu coğrafyada yaşayanların, kendi coğrafyasını yeniden keşfedip, yine kendinin kullanması, yücelen yeni ahlaklı anlayışlarla mümkündür. İşte bu gün yaşanan budur. Büyük dönüşüm budur. Gönlümüzden başlayarak, öz hasletlerimizi öze dönüştürmekten başlayarak, renklerimizden başlayarak, inancımızdan başlayarak kendi dünyamızı yeniden kuracağız. Bu dönüşümü algılamayanlar, buna inanmayanlar, ya da bunu engellemeye çalışan SİYONİST anlayışlar, içerden ve dışarıdan kurdukları koalisyonlarla çetin bir savaş yürütüyorlar. Bu savaş, devlet-millet bütünleşmesinin meydana getirdiği büyük enerjiyi söndürme savaşıdır. Bu savaş, Anadolu insanına ve yeni Türkiye’ye karşı başlatılan amansız bir yıkım savaşıdır. Bu savaş İSLAMIN yeniden hayat bulması savaşıdır. Bu yazdıklarım siyasi bir söylem değil, büyük coğrafyada yaşayan milyonların gönlünde coşarak irdelenen bir İDEALDİR. Yıllardan beri özlenen BÜYÜK BİR DAVADIR.

İşte YENİ TÜRKİYE budur. Yeni Türkiye’de kimlerde, ne tür hazımsızlıklar yarattığını 7 Hazirandan sonra daha iyi fark edeceksiniz. Çünkü zihinleri işgal edilmiş onlar, bu dönüşümün ve oluşumun nelere yol açacağını, kendilerini 7 Haziranda nasıl yok edeceğini çok iyi biliyorlar. Son çırpınışları ile beraber, bu aziz milletin karşısında dikleniyorlar. YAĞMACI olan onlar, çıkarcılığın, vesayetin, zorbalığın, yok olmaya başladığını ufukta görüyorlar. Bu değişim ve gelişimden rahatsız olan, içerideki ve dışarıdaki KOOLİSYONLARIN uykularını kaçırıyor.

Bekleyin. Yer küredeki ve YENİ TÜRKİYEDEKİ gelişmeler, onların uykularını daha çok kaçıracak. Çırpınıp celallenmeleri, kendi sonlarının yaklaştığını ufukta görmelerinden dolayıdır. Bekleyin, YENİ TÜRKİYE’YE gönlünüzü açarak, hedefe koşarak, YARADANA sığınarak bekleyin. Hoşça kalın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.