Balıkesir Merhaba Gazetesi

Seçimler ne gösterdi..

Seçimler ne gösterdi..
DEVRİM DERİN( devrimderin@gazetemerhaba.com )
02 Nisan 2019 - 8:00

Türkiye dün nefesini tuttu ekranlara kilitlendi. Aylardır beklenen yerel seçimler dün sabah saatlerine doğru sonuçlandı. Balıkesir’de Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Başa baş giden mücadelede Yılmaz, İsmail Ok’a yarışında ipi göğüsledi.

Çok büyük oy farklarıyla değil tabi. Resmi olmayan sonuçlara göre 13 bin civarında bir oy farkı var. AK Parti ve MHP ittifakı kazandı. Kazandı ama ilçe sayıları ise azaldı. MHP’nin Balya’sı gitti. Artık Balıkesir’de belediyesi yok. İYİ Parti Susurluk’ta bayrağı AK Parti’den aldı. Demokrat Parti ise bir sürpriz yaparak, bir çok önemli ismin desteğe geldiği Rahmi Gençer’i geçti. Balıkesir’de beklide Türkiye’de bir ilçede Demokrat Parti bir belediye kazandı. Kazanan ismi belki bir çok kişi görmedi yada tanımıyor. Ama Ayvalıklılar tanıyor.

Değişik bir Büyükşehir Belediye Meclisi oluştu. Mecliste 3 Partiden temsilci bulunacak. Renkli bir süreç bizi bekliyor. AK Parti, Balıkesir’de kan kaybetti. Sadece Balıkesir değil Türkiye genelinde bu kayıp yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara’da yaptığı balkon konuşması da bunu gösteriyor. Cumhurbaşkanı derinlemesine inceleme ve değerlendirmelerde bulunacaklarını söyledi. Vatandaş mesajda verdi hükümete bu seçimlerle. Hem güvenoyu verdi yeni sisteme, hemde söylemleri yumuşatmasını, bazı politikaları gözden geçirmesi gerektiği mesajı sundu.

Türkiye zorlu bir süreci atlattı. Bazı istenmeyen olaylarda yaşandı ama genel anlamda güzel bir seçim oldu.

Şimdiden yeni dönem hayırlı olsun.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.