Balıkesir Merhaba Gazetesi

SEÇMECE BUNLAR

SEÇMECE BUNLAR
12 Ocak 2015 - 0:20

10 0cak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile yapılan kutlamalara ilginç bir imza atan AltıEylül Belediyesi şaşırttı. Pazardan elma seçer gibi, gazete çalışanı seçen Altıeylül belediyesi  ‘10 Ocak Çalışan gazeteciler günü için gazetecilere yemek verdi mont alıverdi.

‘Büyükşehir Merhaba gazetesi çalışanlarından 3 ismi seçtik gelin’ dendi. Aramaya cevap ise yine bir muhabir tarafından verildi: ‘Ben çalışanım ama benimle birlikte çalışan ve benden daha eski ağabeyimde muhabir burada. O gelmiyorsa biz hepimiz çalışanız ben de gelmiyorum.’

BELEDİYENİN EŞANTİYONLARI  

Çalışan Gazeteciler arasında mutfakta çalışanlarda var. Çalışan gazeteci grafikeri, muhabiri, matbaacısı ile emek verendir. Muhabir sahada gece gündüz demeden haber peşinde ise, Matbaacısı gece sabaha kadar tek tek sayfa dizimine bakıp yıllarını veriyorsa, grafikeri sayfalara haberleri taşıyorsa gazetenin çalışanıdır. Editörü de muhabiri de 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününün anlamını taşıyan sözleşmeye tabidir. Ey Belediye hangi hadle gazeteden gazeteci seçiyorsun? Biz Gazeteyiz, seçtirmeyiz. Haddini bil. Gazeteci Çalışanlar emeklerinin karşılığını almak için, basın özgürlüğü için çaba sarf ediyorken, yabancı bir mont markası ile gözünü boyadıkların senin olsun.  

HABER MERKEZİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.