Balıkesir Merhaba Gazetesi

ŞEHİT HAMDİ BEY MEYDAN PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

ŞEHİT HAMDİ BEY MEYDAN PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
15 Ekim 2020 - 12:20

ŞEHİT HAMDİ BEY MEYDAN PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

 

Edremit Belediyesi Şehit Hamdi Bey Meydan Projesi lansmanı gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan lansmana Edremitli iş insanları katıldı.

Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanı’na yapılması planlanan meydan düzenlemesi ve otopark projesi Edremitli iş insanlarının katıldığı lansmanla anlatıldı. 2 alternatifli olarak tasarlanan toplam 16.000 metrekare meydan alanının;  lokasyon, proje bilgileri, yeraltı otopark planı ve fizibilite çalışması detaylı olarak paylaşıldı.

 

Geniş Alanda Çeşitlilik Olacak

Proje içeriğinde 2 bin metrekare yeşil alan, bin 400 metrekare tören alanı, 3bin 500 metrekare serbest alan, bin 700 metrekare kafe, yeme-içme alanı, 2 bin 500 metrekare spor alanı çocuk ve engelli alanı ve toplam 700 metrekare, 7 adet ticari alan bulunuyor. Yeraltına yapılacak kapalı otopark alanı ise 22bin metrekare büyüklüğünde,  705 araç kapasiteli olarak yapılacak.

 

“Edremit’e Değer Katacak ”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, hazırladıkları projenin Edremit’in otopark ve trafik sorununu çözüme kavuştururken Edremit’in çehresini değiştireceğini ve şehre değer katacağını söyledi. Başkan  Arslan yaptığı açıklamada: “ Şehit Hamdi Bey Meydan projesi şehrin trafik sorununa çözüm oluştururken şehrimizde az olan yeşil alanlara yeni bir alternatif oluşturacak. Yazın nüfusu 2 katına çıkan ilçemizin trafiğine de nefes aldıracak. Aynı zamanda kafe ve spor alanlarıyla vatandaşlarımıza güzel bir sosyal alan sunacak. Projeyi hayata geçirmek için önümüzde hiçbir engel yok. En kısa zamanda çalışmalara başlayacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.