Balıkesir Merhaba Gazetesi

Şehitlerimiz Yüreğimizde

Şehitlerimiz Yüreğimizde
25 Mayıs 2022 - 15:43

Şehitlerimiz Yüreğimizde

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili  Yavuz Subaşı Mecliste bir basın toplantısı düzenledi.Toplantıya terör örgütünü lanetleyerek ve şehitlerimizi anarak başlayan Subaşı, “Şehitlerimizi Toprağa değil, yüreklerimize gömüyoruz. Öte yandan 25 Mayıs 1983’de vefat eden merhum üstad Necip Fazıl Kısakürek’e rahmet diliyorum” dedi .

 

SUBAŞI “MUHALEFETİN AYARLARI BOZUK”

Milletvekili Yavuz Subaşı , “Muhalefet Partilerinin ayarları iyice bozuldu. Çaresizlik ve tükenmişlik sendromu ile dilleri ve üslupları her geçen gün daha da çirkinleşiyor. Gerek; yapmacık bir kaset operasyonu ile CHP’nin başına geçen bay Kemal, Gerekse; Yancısı İp Genel Başkanı Bayan Meral; tamda kendilerine yakışan bir dille bilinçli olarak siyaseti kirletiyor, ara rejimlere zemin hazırlamaya çalışıyorlar. Son olarak; İp başkanının “Netanyahu”dan Abdülhamid’e” evrilen tehlikeli dili nasıl bir açmazda bocaladıklarını açık seçik olarak göstermektedir. İp Genel Başkanı bayan Meral; 2. Abdülhamid’i hedef almakla kalmadı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da dönemin Abdülhamid’i ilan etti.Kendisine Gazi Meclisimizden bir kez daha hatırlatalım;2013 Gezi Provokasyonu,  7/25 Aralık 2013 yargı yolu ile darbe girişimi ve nihayet,15 Temmuz 2016 darbe ve işgal girişimini püskürten; Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.16 Nisan 2017 Referandumu ile ülkemizi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiren Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘dır. Türkiye Cumhuriyeti’ni fetret devrinden çıkarıp, yükselişe geçiren  yine Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.”şeklinde konuştu.

YALAN VE İFTİRALAR ZİNCİRİ

Muhalefete yüklenen Subaşı konuşmasında ayrıca “FETÖ iltisaklıların ve PKK destekçilerinin devletteki görevlerine geri dönerek, o eski kaotik günlerdeki gibi ülkenin altını oymalarını kim isteyebilir?” CHP mitingi ile ilgili abuk subuk açıklamalar yayınlayan ABD Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırıp ayar veren iktidar sizin hakkınızı savunurken yalanlarla iftiralarla iktidara bir sürü laf ederken ABD Büyükelçisine neden bir çift laf edemezsiniz? Sizin hakkınızı bile biz koruyoruz biz.Hal böyle iken Bay Kemal, Tank palet yalanını, harp okulu yalanını, her şey yasak yalanını, hapisteki gazeteciler yalanını ve çarpıtmaları, yüzü bile kızarmadan bir de kürsüden tekrar etti.PKK ile bağını örterek HDP’ye;

barış akademisyenleri diyerek teröre; FETÖ gerçeğini yok sayarak KHK’ya ve devletten uzaklaştırılmış terör iltisaklılarına sahip çıktı!”dedi.

SİYASETİN DE BİR AHLAKI OLUR!

Subaşı“Bay kemal’in beyanları, bir siyaset biçimi değil, edepten, izandan ve ahlaktan uzak, kokuşmuş bir yalan kampanyasıdır…Bay Kemal, daha önce de temelsiz iddialar ortaya atıp, belge bilgi açıklayacağım demişti!

Açıkladı mı?Açıklamadı.Kendisi şimdi de; Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti.Ancak milletimiz, Kimin cesur, kimin korkak olduğunu, Kimin meydanlarda milleti ile, tanklara tüfeklere kafa tuttuğunu,

Kimin kaçacak delik aradığını, bizzat 15 Temmuz gecesi görmüştür! Milletimizin aklına  kaçak denilince gelen tek isim 15 Temmuz gecesi Tankların arasından sıvışan Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP genel başkanının, devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, apaçık Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür.”

RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALNIZ DEĞİLDİR

“Biz AK Parti olarak, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da nefret siyasetine karşı durmakta, nezaketen ve asaletten taviz vermemeye kararlıyız.Ancak şunu da bir kez daha ifade edelim ki;Sayın Cumhurbaşkanımızı, hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez.

Cumhurbaşkanımıza hadsizce saldıranlara, gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz… Unutmasınlar ki, Sayın Recep Tayyip Erdoğan asla yalnız değildir. Korkar mı Firavunun ateşinden İbrahim olunca insan, Hodri Meydan!

Hodri Meydan! diyerek Devletimizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı her kim tehdit ediyorsa meydan okuyoruz, Halep oradaysa arşın burada diyoruz.”HABER: KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.