Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTEYİZ’

‘ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTEYİZ’
22 Mart 2016 - 0:29

Genel

‘ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTEYİZ’

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ‘Ordu için hep birlikteyiz’ dedi.

Vali Balkanlıoğlu , ‘Belediyemize devlet millet kaynaşması ile destek veriyoruz. Ordu’nun kalkınması, gelişmesine istihdamına ve göç önlemeye dönük tedbirlerimiz var’ diyerek şehir için tanıtımın her koldan yapıldığı mesajını verdi.

Vali Balkanlıoğlu,’Ordu Büyükşehir olduktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Orduyu dünyaya açmak istiyor çünkü son derece rantabl güzel projeleri var. Bunlardan bir tanesi büyük bir konteynır, yat ve kruvazör limanı. Bunlar meblağı büyük yatırımlar ama getirisi de büyük olacak bir projeler’ dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu B.Merhaba’ya yaptığı özel açıklamada ‘Bütün Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerle ve Ayrıca Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayan en kestirme yol Ordudan geçeceği düşünülürse, Akdeniz ticaretinin kara yoluyla bu liman marifeti ile en kestirme kısa yoldan Karadeniz’e kıyısı bulunan ülkelere gönderilmesi düşünülüyor. Liman şuanda küçük çaplı var bunu büyütmek ve modernize etmek istiyor başkan. Kayak merkezi, çikolata fabrikası projemiz var. Bunların bir kısmı Valilik Özel İdaresince başlatılmıştı ancak Büyükşehir olunca Belediyeye devrolunca Belediye bu işi üstlendi. Bizde belediyemize devlet millet kaynaşması ile destek veriyoruz. Ordu’nun kalkınması, gelişmesine istihdamına ve göç önlemeye dönük tedbirlerimiz var. Dolayısıyla Ordu Turizm açısından da son derece yüksek potansiyelli bir il. Görenler Karadeniz’in incisi diyor. Ancak tanıtılması gerekiyor b u konuda da çalışmalarımız devam ediyor’ dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.