Balıkesir Merhaba Gazetesi

Selmân-ı Farisi’den Özdemir Bayraktar’a..

Selmân-ı Farisi’den Özdemir Bayraktar’a..
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
23 Ekim 2021 - 8:54

Selmân-ı Farisi’den Özdemir Bayraktar’a..

Hak din İslam’ın nuru yeni yeni parlamaya başlamıştı. Mekkeli müşrikler ve Yahudi kabileleri bu nuru söndürmek için her yolu deniyorlardı. Mekkeli müşrikler Uhud’da kesin bir zafer kazanamamış üstelik Müslümanlar, Mekke kervanlarının Mısır, Suriye ve Irak yollarını kesmişti. Bu yüzden Yahudiler ile birlik olup 10 bin askerle Medine’yi kuşatıp son darbeyi vurmak istiyorlardı.

İşte o dönemde Selman-ı Farisi, savunma savaşı için çok önemli bir fikir öne sürmüştü. Bunun üzerine Medine’nin düşman saldırısına açık kuzey yönü boyunca bir atlı veya deve üzerindekinin geçemeyeceği şekilde hendekler kazıldı. Bunun sonucu müşrik Mekkeliler ve Yahudiler Medine’ye giremedi, 27 gün süren kuşatmaya son verdiler. Selman-ı Farisi, bu taktiği ile savaşın seyrini değiştirmişti.

Yaklaşık 600 yıl İslam’ın bayraktarlığını yapmış Türk milleti, Batılılar’ın işgaline maruz kalmış, Anadolu’ya sıkıştırılmıştı. Burada da rahat verilmiyor, her ayağa kalkış hamlesi askeri, sivil darbeler, ekonomik saldırılar ve taşeron terör örgütleri ile prangalanıyordu. Bilimsel hamleler içerideki işbirlikçileri ile sabote ediliyordu. Son yıllardaki toparlanma dönemi Batı’yı endişeye sevk etmiş, bunu engellemek için yapılan bütün hamlelerin boşa çıkmıştı. Batı’nın endişe ve kaygıları daha da arttı. Terör saldırıları, şehir merkezlerinde canlı bombaların patlatılması, sınır yerleşmelerimize düşen füzeler ülkede kaos yaratmak içindi. Halkımız mutsuzluğa ve karamsarlığa sevk edilmek isteniyordu.

İşte tam bu zor zamanlarda yerli ve milli yazılımlı “uçan çelikler” İHA/SİHA’lar dualı milletimizin imdadına yetişti. “Ebabil kuşları” misali teröristlerin mağaralarından burunlarının uçlarını bile çıkarmalarına müsaade etmeyerek, terörle mücadelede derin bir nefes aldırdı. BAYKAR’ın kurucusu Özdemir Bayraktar bu imkanı sağlayan kişiydi. İstanbul’da 1996 yılında bilimsel bir toplantıda rahmetli Erbakan Hoca, Özdemir Bayraktar ‘ı işaret ederek “Bu arkadaşımızın çalışmalarının önemini, 25 sene sonra anlayacaksınız” diyerek taa o zaman müjdeyi vermişti. Ancak oradakiler dahil biz bir şey anlamamıştık!

Birçok ülke Türkiye’den İHA/SİHA satın almak için kuyruğa giriyor. Batı ve ABD hoşlarına gitmese de Türkiye’nin İHA/SİHA teknolojisinde geldiği noktayı kabul ediyordu. En son Fransız basını bu konuda şunları yazdı; “Bu SİHA’lar Dünya’daki savaşlarda hayal edilen silahtır. Savaş uçaklarından 20 kat daha ucuz ve hiçbir pilotunun hayatını tehlikeye atmıyor. Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya’da Türk etkisinin bir vektörü haline geldiler. Erdoğan’ın ABD, Çin ve Rusya gibi kendisinden daha güçlü ülkelerle çatışmaya girmeden akıllıca geliştirdiği etkidir. Ancak Fransa gibi daha az güçlü ülkelere meydan okumaktan çekinmiyor. (Erdoğan) Fransa’ya karşı Haziran 2020’de Libya açıklarında bilek güreşini kazandı.”

Havada 33 saat ikmalsiz havada kalan Türk ürünü SİHA’lar; PKK terör örgütüne, Libya’da Hafter ve Rus paralı askerlerine, İdlib’de Beşşar Esad rejimine, Karabağ’da Ermenistan’a, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve Kıbrıs Rum Yönetimi ile onların destekçilerine karşı fendini ispatlamıştır.

Eskişehir’deki konuşmasında Koç Holding Başkan Vekili Ali Koç, Özdemir Bayraktar için, “Siz ve oğullarınız bir milli servetsiniz, değersiniz. Sizi korumalı bu ülke” diyerek hakkını teslim etmişti.

İşte Türkiye’nin kaderini değiştiren bu teknoloji geliştiren BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, Hak’ka yürüdü. Rabbim O’ndan razı olsun. Ülkemizde daha güçlü bir Türkiye olma yolunda önemli atılımlar yaptıracak böyle değerli insanların sayının artması dileğiyle….

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.