Balıkesir Merhaba Gazetesi

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI
15 Eylül 2014 - 0:07

Genel

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI

01

 

CeBIT Bilişim Eurasia 11. Hall’deki Büyükşehir Merhaba standına gelen Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan,”Balıkesirlilere selam ve sevgilerimi iletiyorum” diyerek gazetemizin şeref defterini imzaladı.
İstanbul’da yapılan ve dört gün süren CeBIT Bilişim Eurasia fuarı ve Global Konferansı dün sona erdi. “Gelecek Bilişimle Gelecek” temasıyla bu yıl on beşincisi düzenlenen İstanbul Fuar Merkezi’ndeki etkinliğin açılışını Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan yaptı. Fuara Balıkesir ve bölgesini temsilen Büyükşehir Merhaba Gazetesi’de katılarak stand açtı. CeBIT Bilişim Eurasia fuarının açılış programında, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, Almanya Aşağı Saksonya Ekonomi Bakanı Olaf Lies, Azerbeycan Cumhuriyeti Haberleşme ve Yüksek Teknoloji Birinci Bakan Yardımcısı İltimas Mammadov ve Polonya Ekonomi Bakan Yardımcısı Arkadiusz Bak katılarak konuşma yaptılar.

01 bakan lütfi elvanBakan Elvan, ‘İnternet Kullanımında Dünya Ortalamasının Üzerindeyiz’

Bakan Elvan Türkiye’de bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda yapılan çalışmalara işaret ederek, “LTE teknolojisinin yetkilendirilmesi konusunda çalışmalarımıza başladık. Ulaşım altyapısı itibariyle şu an Gebze-İzmit arasında akıllı ulaşım sisteminin oluşturulması yönünde bir çalışma başlattık” dedi.Sektör gelişiminin, GSYH’ya yaptığı doğrudan katkı yanında diğer sektörlerin gelişiminde de etkili olduğunu anlatan Elvan, “Türkiye’deki rakamlara baktığımızda, Türkiye büyüme ortalamasının aşağı yukarı 3 katı hızda büyüyen bir bilgi ve iletişim sektörü var” dedi.

333

 

2228 AYDA 6 MİLYON ABONE

Elvan, geniş bant kullanıcı sayısının bugün 38,5 milyona ulaştığını, son 8 ayda 6 milyon yeni abonenin geniş bant kullanmaya başladığını bildirdi.Türkiye’de kişi başına ortalama internet kullanım süresinin ayda 32 saat olduğunu belirten Elvan, “Dünya ortalamasında bu 24 saat, AB ortalaması ise 26 saat. Dolayısıyla internet, bilgi ve iletişim sektöründe son derece hızlı bir gelişim söz konusu” şeklinde konuştu.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer de fuar açılışında yaptığı konuşmada iletişim teknolojileri alanına ait temel sorunun yetişmiş insan gücü olduğunun altını çizdi. İletişim ve bilişim alanlarının ticarette kullanılmasıyla birlikte 2050’de ticaretin %95’inin e-ticaret şeklinde gerçekleşeceği öngörüsünde bulunan Acarer, siber saldırılarının %91’inin hedef saldırıları şeklinde gerçekleştirildiğini söyledi. Siber suçların her yıl %60 oranında artış gösterdiğini belirten Acarer, internet evrensel beyannamesinin hazırlanmasının zorunluluk olduğunu söyledi.

MERHABA BALIKESİR TANITIMI
CeBIT Bilişim Eurasia fuarı ve Global Konferansı’nda Balıkesir ve bölgesini temsil eden Büyükşehir Merhaba Gazetesi, 11 Hall’de açtığı tanıtım standıyla Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ı ağırlamanın onurunu yaşadı. Standımızı ziyaret eden Bakan Elvan şeref defterimizi imzalayarak Balıkesirlilere selam iletti. Fuarın giriş turnikelerinde bulunan MERHABA gazeteleri katılımcı ve ziyaretçilerin ilgisiyle bir kaç saat içerisinde tükendi. CeBIT Bilişim Eurasia fuarı’nı değerlendiren gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semra Aman Akyürek, MERHABA Ailesi olarak Balıkesir’i en iyi şekilde ve gururla temsil ettiklerini söyleyerek” Zeytin ağacımızdan, kolonyamıza, hoşmelimimizden tanıtım boroşürlerimize değin imkanlarımız ölçüsünde Balıkesir’i tanıtmayı hedefledik. Elbette göz bebeğimiz gazetemizde İstanbul’da görücüye çıktı.”

4444SEKİZ SAYFA BALIKESİR TANITIM EKİ

Akyürek, Balıkesir’i temsil eden tek gazete olarak CeBIT Bilişim Eurasia fuarı’a özel, ili ve ilçeleri tanıtan haberler içerikli 8 sayfalık özel ek yaparak 12 sayfalık gazete içerisinde fuara katılan ve ziyaret edenlere sunduklarını belirterek:”Bunun yanında valiliğimiz ve belediyelerimizin Feshane için hazırladıkları çeşitli Balıkesir’i tanıtan ürünleri CeBİT’e taşıdık. Zeytin ağacımız, yağcıbedir halımız bile vardı ve standımızda ilgi ile takip edildi. En çok hoşmelim talep gördü diyebilirim. Gazetemiz fuarın her yerine ulaştı ve Balıkesir dışında okuyucumuz oldu. İçerik zenginliği ve görsel anlamda çok olumlu tepkiler aldık, Balıkesir adına gururlandık. CeBİT’te olmak ve Balıkesir’in tanıtımına katkıda bulunmaktam son derece mutlu olduk” şeklinde konuştu.  HABER:İSMAİL KOCA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.