Balıkesir Merhaba Gazetesi

SERGİDE DEDE YARIŞI

SERGİDE DEDE YARIŞI
28 Nisan 2015 - 8:46

Genel

Ressam Dilşan Balkancı öğrencileri ile harikalar yaratmaya devam ediyor. Devrim Erbil Çağdaş Sanat Galerisinde Balkancı’nın öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisine ilgi yoğunluğu ve Sergide meydana gelen Dede rekabeti sempatik bir fiyat artırımına sahne oldu.

SANATLA BULUŞTURMAK ÖNEMLİ

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar müzesinde açılan sergide B.MERHABA’ya konuşan ressam Dilşan Balkancı öğrencileri ile yaptığı resim çalışmalarının çok keyifli geçtiğini ifade ederek ‘çocuklarımızı sanat ile buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu görmek istiyorsanız sergiyi bir dolaşın. Hem öğrencilerimin eserlerinde hem de benim gurur kaynağım olan bu çocuklarımın gözlerinde ki mutlulukta çok net olarak bu olguya ait değeri görürsünüz’ dedi.

TATLI DEDE REKABETİ

Sergide Balkancı’nın öğrencilerinden Eymen Akbaş’ın yaptığı resimler dedeleri tarafından adeta fiyat artırımı savaşına neden oldu. Sergide sempati ile izlenen bu sempatik artırım sonrası Eymen’in dedeleri Hazım Köse 20Bin100 TL, Mesut Akbaş ise 30Bin100 TL’ye birer tablo aldılar.

ÖNCE SEVGİ GEREKİYOR

Balkancı ’ben çocuklarıma önce resim sevgisini anlatıp bu muhteşem duyguyu yaşamalarını sağlıyorum. Öğrencilerimi sıkıştırmadan, onların bunun bir iş olmadığını anlamalarını sağlayarak ilk önce resim yapmayı sevdiriyorum. İşin en önemli kısmı sevgi resim sevgisi oluşunca gerisi kendiliğinden geliyor ve işte o zaman çocuklar hayal güçlerini zenginleştirip çok güzel eserler ortaya çıkarıyorlar’ dedi. KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.