GündemSpor

Servet Yardımcı TFF Başkanlığından Çekildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için adaylığını açıklayan Servet Yardımcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Servet Yardımcı TFF Başkanlığından Çekildi

Servet Yardimci Tff Baskanligindan Cekildi
Servet Yardımcı Tff Başkanlığından Çekildi

Yardımcı Açıklama Yaptı

Servet Yardımcı, TFF’nin 18 Temmuz’da yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulu öncesinde adaylıktan çekildiğini belirterek, Türk futboluna ve UEFA yönetimine katkılarından bahsetti. Yardımcı, açıklamasında, “Türk futbolunda ve UEFA’da elde ettiğim bilgi ve deneyimleri, futbolun temiz, şeffaf ve kurumsal bir yapıya kavuşturulması için kullanmak amacıyla başkan adaylığına başvurmuştum” dedi. UEFA’da yedi yılı aşkın süredir görev aldığını vurgulayan Yardımcı, Türkiye’ye önemli organizasyonların kazandırılmasında rol oynadığını dile getirdi.

“Kirli bir operasyonla karşı karşıya kaldım”

Yardımcı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ancak adaylığımı açıkladıktan sonra, kirli bir operasyonla karşı karşıya kaldım. Ailem ve ben, iftiralarla ve kumpaslarla hedef alındık. Sahip olduğum aile terbiyesi ve edebim, böyle bir düzene asla izin vermedi.” Son olarak, Yardımcı, destek veren herkese teşekkür ederek, TFF başkan adaylığından ve UEFA’daki görevlerinden çekildiğini duyurdu.

Haber: AA

Sporculara Toplam 2 Milyon 500 Bin TL Ödül

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu