Balıkesir Merhaba Gazetesi

SEVGİ DOLU OLALIM

SEVGİ DOLU OLALIM
04 Aralık 2014 - 0:01

Genel

MERHABA ALBAY TAYYAR-NURAN OĞUZ İLKOKULUN’DAYDI

Sevgi insanların bir şey ya da bir kimseye karşı yakın ilgi duyması ve bağlılık göstermesi. Sevgi çocukların en çok ihtiyacı olan duygu. Sevgi ilk önce ailemizde başlar sonra çevrelerinde devam eder. Sevgi emektir, sabırdır, merhamettir. Güzel sözler söylemek, onaylanmak, takdir edilerek yetiştirilmek her bireyin ihtiyacı.

Çocukça sayfamız için Albay Tayyar-Nuran Oğuz İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldik. Bizlere “Değerler” projesi kapsamında öğrendikleri sevgi’nin önemini anlattılar.

BERKAY SEVİNÇ: Sevgi çok değerlidir benim için. İnsanları, doğayı, hayvanları, çevremizi her şeyi seviyorum. Arkadaşlarımı ve ailemi de seviyorum.

BİLGE ERVA AYDOĞAN: Ben arkadaşlarımı çok seviyorum. Annemi, babamı, büyüklerimi çok seviyorum.

IRMAK NİSA KURU: Sevgi olmazsa hiçbir şey olmaz. Arkadaşlık, dostluk sevgiyle kurulan bir şey. En sağlam temel sevgiyle atılır.

MERTCAN AKSAÇ: Sevgi ile kurulan arkadaşlıklar, dostluklar ömür boyu sürer. Ben okulumu, ailemi, arkadaşlarımı, hayvanları seviyorum.

YASEMİN BULUT: Sevgi içten gelen bir şeydir, saygı gibi öğretilmez. Bence insanlar birbirlerine sevdiklerini söyleseler daha mutlu bir dünyada yaşamış oluruz.

YEKTA UYGUR: Arkadaşımın dediğine katılıyorum. İnsanlar birbirlerine sevgilerini belli etseler, dünyada kavgalar, savaşlar olmaz bence. Ben arkadaşlarımı, öğretmenlerimi, ailemi, okulumu, sokağımı, ağaçları, çiçekleri her şeyi seviyorum

YİĞİT ARIK: Bütün dünya sevginin gücüne insansa çok mutlu olunur. Herkes güler yüzlü olsun. Sevdiğini birbirine söylesin. Mutlu olsunlar. Ben bütün arkadaşlarımı çok seviyorum.

YUSUF YİĞİT KOÇDOĞAN: Sevgi tek bir kavram değildir. Evrenseldir. Sevgi ailedir, annedir, babadır, doğadır. İnsanlar içlerindeki sevgiyi dışarıya veremezler çoğu zaman. Ama herkes birbirine sevdiğini söylemelidir.

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

 

SEVGİ BULUTLARI

Uzakta çok uzakta,

Bulutların arasından

Bir çocuk geçiyor sanki.

Hüzünlü bir çocuk

Mutluluk veriyor ona

Sevgi bulutları

Sevgi bulutları

Alıyor o çocuğu

Götürüyorlar şimdi

Çok uzak ülkelere

Çocuk gidiyor uzaklara

Sevgiyle gururla

Uçuyor uzaklara

Sevgi bulutları ülkesine

ELİF SAÇAR

(Benim Küçük Şairlerim)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.