Balıkesir Merhaba Gazetesi

SEVGİ MUTLULUĞUN TEMELİ

SEVGİ MUTLULUĞUN TEMELİ
22 Mart 2016 - 0:22

Genel

SEVGİ MUTLULUĞUN TEMELİ

Miniklerimizle sevginin neleri değiştirebileceğini konuştuk. İnsana, doğaya, hayvana duyulan sevginin yüceliğini anlatan tatlı çocuklar, sevginin tüm kötülükleri alt edebileceğini belirttiler.

Gözlerde görülen minicik bir tebessüm her şeyi değiştirebilir. Kızgın olunan anlarda yüreklere serpiştirilen sevgi kırıntıları tüm kötü duyguları yok eder. Sevgiyi en çok yaşatanlar ise kuşkusuz çocuklar. Onların minik kalplerinden taşan ‘sevgi’ yi dinledik…

Şeyma Nur Tunç : Sevgi tüm iyiliklerin nedenidir. İnsanları, doğayı, hayvanları sevmeliyiz. Tüm kötülükleri sevgimizle yenebiliriz. İnsanlar artık doğaya zarar veriyor. Ağaçları kesiyor, ormanları yakıyor. Bunun önlenmesi gerekir. Doğa olmazsa nefes alamayız. Erozyonlar oluşur. Oksijen kirlenir. Hepimiz doğayı sevmeliyiz.

Arda Bozdağ : Sevgi her şeyin temeli. Yolda gördüğümüz yaralı bir kediyi iyileştirip, evde beslememiz bile sevgi göstergesi olabiliyor. Yine solmuş bir çiçeğe su vererek sevgimizi gösteririz. Annemize, babamıza söylediğimiz güzel kelimelerle onlara sevgimizi ifade ederiz. Bu gibi yollarla sevgimizi gösterebiliriz.

Ceren Alişan : Sevgi tüm duyguların ana maddesidir. Tüm iyi insanların kalbindedir sevgi. Ben ailemi, öğretmenimi, arkadaşlarımı, doğayı çok seviyorum. İçimdeki sevgi ise asla bitmiyor.

Bahar Küçükgüreşken :  Sevgi hayatta başımıza gelen en güzel şey. Sevgi ile tüm kötülükleri alt edebiliriz. Her iyi şeyin temeli içimizdeki sevgiye dayanıyor. Arkadaşlarımızı, okulumuzu, öğretmenlerimizi ve tüm dünyayı çok seviyorum. Ülkemi ve şehrimi de çok seviyorum. Dünyayı mutlaka sevgi kurtaracak buna inanıyorum.

Buse Ardıç : Önce insanları sevmeliyiz. Onların yaptıklarına sevgiyle, anlayışla yaklaşmalıyız. Kötü insan yoktur. Sevgisiz insan vardır. Buna alıştırmalıyız onları. Severek daha mutlu yaşanabileceğini göstermeliyiz onlara. Tüm güzel duygular, sevgiden başlar ve öyle çoğalırlar.

Eslem Aksar :Tüm insanları sevebilmeliyiz. Başta ailemizi, öğretmenimizi ve arkadaşlarımızı. Boş kavgalar yerine , sevgi dolu konuşmalarımız olmalı. Ben insanları, doğayı ve hayvanları çok seviyorum. Ülkemi çok seviyorum. Hayatı çok seviyorum. Kötü olan her şeyin bir an evvel bitmesini istiyorum. Savaşlar olmasın, insanlar ölmesin. Hep kelebekler uçabilsin istiyorum.

Elif Çakmak : Sevgi en özel duygu aslında. Tüm kötülükleri yok edebilecek mucizevi bir duygu. Bunun için tek yapmamız gereken şey. Anlayışlı olmak, duyarlı olmak ve saygı duymayı bilmek. Dünya sevgisiz bir yer olmaya başladı. Savaşlar çıkıyor, insanla ölüyor. Bunlar olmamalı. İnsanlar birbirini sevmeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.