Balıkesir Merhaba Gazetesi

Seyahatsever Gençlerin Rotası Balıkesir

Seyahatsever Gençlerin Rotası Balıkesir
03 Ağustos 2022 - 14:04

Seyahatsever Gençlerin Rotası Balıkesir

 

Balıkesir’de gençlerin Türkiye’nin tarihi ve kültürel mekanlarını gezmeleri, tanımaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘’Seyahatsever’’ projesi Balıkesir’e gelen gençlere GSB yurtlarında ücretsiz olarak konaklama imkanı sunuldu.

 

 

AMAÇ: GENÇLERİN YAZ AYLARINI ETKİN GEÇİRMESİ

Seyahati seven gençler, Balıkesir’in ilçelerinde tarihsel mekânları ve doğal güzellikleri keşfetme imkânı buluyor. Gençlere, GNS Müzekart ile müze, ören yerlerini ücretsiz ziyaret etme fırsatı da sunuluyor. Gençlerin, yaz aylarını etkin bir şekilde geçirmeleri amacıyla başlatılan proje ile 15 Temmuz – 1 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’in çeşitli yerlerini gezmek isteyen gençler; Balıkesir Yurdu, Ayvalık Yurdu, Burhaniye Muhyiddin-i Rumi Yurdu ve Bandırma Fatma Ana Yurtlarında konaklayabilecekler.

‘’TÜM GENÇLERİMİZİ BEKLİYORUZ’’

Seyahatsever uygulamasında yaş aralığının 18-25’ten 18-30’a yükseltildiğini ifade eden  Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Yaz tatilinde yurtlarımızın ücretsiz kullanımını sağlayan “Seyahatsever” uygulamasına gelen yoğun ilgi nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımız talimatıyla yaş aralığı 18-25’ten 18-30’a yükseltildi. Proje ile 1 Eylül tarihine kadar gençlerin yurtlarımızda konaklayarak diledikleri gibi ilimizi gezmelerine olanak sağlıyoruz. Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yurtlarımıza projenin başladığı günden bu yana çok sayıda gencimiz rezervasyon yaptırdı. Gençlerin en çok tercih ettiği yer ise Ayvalık oldu. Çok fonksiyonlu olan yurtlarımız ‘Seyahatsever’ projemizle, gençlerimiz için otel konforunda bir konaklama adresi oldu. Gençlerimizin tüm imkanlarımızla her zaman hizmetindeyiz. Balıkesir’i gezmek, görmek, keşfetmek, tatil yapmak isteyen tüm gençlerimizi bekliyoruz” diyerek tüm gençleri davet etti.

Haber: Serap Acar

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.