Balıkesir Merhaba Gazetesi

SGK’ya yeni bina

SGK’ya yeni bina
28 Ocak 2015 - 0:04

Genel

Sosyal Güvenlik Kurumu yeni bir hizmet binasına kavuşuyor. Bina içinde konferans salonu, arşivleri, özürlü ve yaşlıların da düşünüldüğü mimarisi ile örnek olacak.

Balıkesir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, yeni hizmet binası inşaatı başladı. Geçtiğimiz hafta Gümüşçeşme  mahallesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı yanındaki arazide yapımına başlanan SGK yeni hizmet binası, içinde konferans salonu ile yaşlı ve engeli vatandaşlar için düşünülen dizaynı ile örnek bir bina olacak. Uygulanan proje hakkında bilgi veren SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, binanın, 3 bin 213 m2 arsa üzerinde inşa edileceğini ve 600 günde bitmesinin planlandığını söyledi. SGK İl Müdürlüğü binasının yaklaşık 1 milyon 161 bin kişiye hizmet vereceğini ifade eden İl Müdürü Çalışkan, binanın 2 katı bodrum olmak üzere toplam yedi kat ve 12 bin 500 metrekare olacağını ifade etti.

KONFERANS SALONU DA OLACAK

Proje aşamasında vatandaşların yoğun kullandığı servislerin zemin katta olmasına dikkat ettiklerini belirten Çalışkan, “Balıkesir Halkına en iyi hizmet verebilmek için yeni binamız modern bir bina olmasının yanında özürlü ve yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn ediliyor. İl müdürlüğümüzde vatandaşın ve personelin memnuniyetine yönelik aldığımız tedbirleri ve uygulamaya koyduğumuz yeni projeleri günün değişen şartlarına uyarlayarak hizmet kalitesinin arttırılmasına büyük önem veriyoruz. Yeni Hizmet Binamız da 250 kişilik konferans salonu, 80 kişilik eğitim salonu, kompakt arşiv bölümü ve dosyalar için ayrıca asansör, akıllı ısıtma ve soğutma sistemi olacak” bilgilerini verdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.