Balıkesir Merhaba Gazetesi

Şifa veren eller eylem yaptı

Şifa veren eller eylem yaptı
02 Haziran 2015 - 9:02

Genel

Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için dün 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı

Samsun’da görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı.
Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Necati Kelemençe, hastane bahçesinde açıklama yaparak saldırıyı kınadıklarını belirtti.
Doktorların vatandaşlara şifa vermek için gece gündüz çalıştığını anlatan Kelemençe, sağlık çalışanlarının da bu vatan evladı olduğunu dile getirdi. Tek dertlerinin hastalara şifa vermek olduğunu ve bunun kaygısı içinde günün 24 saati görev yaptıklarını vurgulayan Kelemençe, şunları kaydetti: “Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Opr. Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, sağlık ve şiddet kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız.”
Yaptığı açıklamada “Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilmeyecek nitelikte gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz” diyen Kelemençe, “Şifa sunan ellerin sahipleri her gün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip vicdanın rahatlatmadan gözlerini kapatamıyor; bundan emin olun. Ne var ki üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunun neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır.”
Basın açıklamasına katılan sağlık çalışanları, Furtun’un öldürülmesini alkışlarla protesto etti. SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.