Balıkesir Merhaba Gazetesi

ŞILDAK VE YILMAZ’DAN BİR DİZİ İLÇE ZİYARETLERİ

ŞILDAK VE YILMAZ’DAN BİR DİZİ İLÇE ZİYARETLERİ
24 Ekim 2020 - 13:10

ŞILDAK VE YILMAZ’DAN BİR DİZİ İLÇE ZİYARETLERİ

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşleri Fatma Nur Şıldak ve Mehtap Yılmaz birlikte ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşleri Fatma Nur Şıldak ve Mehtap Yılmaz birlikte ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi. Yapılan İlçe ziyaretleri kapsamında Edremit’e giden Fatma Nur Şıldak ve Mehtap Yılmaz Antandros Kazı alanı ve Abdullah Efendi Konağı’nı ziyaret ettiler. Antandros Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Cömert’in rehberlik ettiği gezide Antandros, Aeneas Rotası ve bölgemizin kültürel, tarihi özellikleriyle ilgili bilgi aldılar.

Yapılan Edremit ziyaretinde Mehtap Yılmaz ve Fatma Nur Şıldak’ a Edremit Belediye Başkan Vekili Nezahat Salon ve Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın eşi Oya Arslan ve Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal’ın eşi Hande Ünsal eşlik ettiler.

 

HAVRAN’DA KENT MÜZESİ ZİYARET EDİLDİ

İlçe ziyaretleri kapsamında Fatma Nur Şıldak ve Mehtap Yılmaz’ın bir durağı da Havran oldu. Havran Kent Müzesi’ni ziyaret eden Şıldak ve Yılmaz müzeye dönüştürülmüş olan Konak ve Müzedeki değerli eşyalar ile ilgili bilgiler aldılar. Havran ziyaretinde Şıldak ve Yılmaz’a İlçe Kaymakamı eşi Meltem Özderin ve Havran Belediye Başkanı eşi Aliye Ersoy eşlik ettiler. Yapılan ziyarette Havran’da yetişen doğal ürünlerde ikram edilirken İlçe Hanımeli Projesi’ndeki kadınların ürettiği eşyalardan oluşan hediyelerler Aliye Ersoy ve Meltem Özderin tarafından Fatma Nur Şıldak ve Mehtap Yılmaz’a verildi.

 

MAHARETLİ ELLER DE ZİYARET NOKTASI OLDU

İlçe ziyaretleri kapsamında İvrindi’ye de geçen Mehtap Yılmaz ve Fatma Nur Şıldak İvrindi’de Maharetli Eller Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek İvrindiye özel yöresel lezzetlerden ve ürünlerden oluşan ürünleri incelediler. Ziyaret sırasında merkez hakkında Şıldak ve Yılmaz’a bilgi veren İlçe Belediye Başkanı Yusuf Cengiz’in eşi Havva Cengiz yapılan ziyaret için Şıldak ve Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Fatma Nur Şıldak ve Mehtap Yılmaz’ın Edremit, Havran ve İvrindi ziyaretlerine İl Garnizon Komutanı, Cumhuriyet Baş savcısı, Ağır Ceza Hakimi, Balıkesir Üniversitesi Rektörü, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve  İl Milli Eğitim Müdürü’nün  eşleri de katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.