Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sim Sırma Sergisi

Sim Sırma Sergisi
24 Aralık 2014 - 0:02

Genel

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sim Sırma” kursunda üretilen ürünlerin yer aldığı sergi, açıldı.

Fatih İlköğretim Okulundaki serginin açılışına Vali Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Mustafa Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı ve çok sayıda davetli katıldı. Katılımcılara sergiyi gezdiren kurs usta öğreticisi Nevibe Baykurt, 3 ay süren kurstan 16 ev hanımının mezun olduğunu söyledi.

Her yıl dönem dönem kurslar açtıklarını belirten Baykurt, “Herhangi bir iş deneyimi ve vasfı olmayan ev hanımlarımız 3 ay sonunda kollarına birer altın bilezik takmış oldular. Evde kendilerince yapacakları ürünleri pazarlayarak ev ekonomilerine katkıda bulunabilecek duruma geldiler. Daha önceki kurslardan mezun olan arkadaşlarımızın birçoğu aldıkları eğitimler ile evlerini geçindiriyor” dedi.

Kursiyerleri kutlayan Vali Mustafa Yaman da bu tür faaliyetlerin artması gerektiğini kaydetti. Yaman, daha sonra kursiyerlerden Hatice Yaldıran’ın kızı olan 3.5 yaşındaki Merve Yaldıran’ın annesi tarafından işlenmiş yöresel kıyafetini inceledi.

Seri açılışı sonrası ana sınıfını ziyaret eden Yaman, doğum gününü kutlayan 6 yaşındaki Sinem Dağ ve arkadaşlarına doğum günü hediyeleri verdi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.