Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sınav Dolayısıyla Kovid-19 Önlemleri Alındı

Sınav Dolayısıyla Kovid-19 Önlemleri Alındı
25 Haziran 2021 - 12:16

Sınav Dolayısıyla Kovid-19 Önlemleri Aldılar

ÖSYM, Kovid-19 salgınına karşı 2021-YKS öncesinde tedbir aldı. Bu kapsamda, sınav binaları, detaylı temizliği yapılıp dezenfekte edecekler.

YKS’nin her oturumunda, Kovid-19 önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtacaklar. İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven dağıtacaklar. Adaylar ve görevliler, kendi maske veya siperlikleriyle de sınav salonuna gelebilecekler.

Kovid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edecekler.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve ayrıca sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecekler. Öte yandan, sınav günü nüfus cüzdanını kaybedenlere geçici kimlik belgesi vermek için açık tutulacak nüfus müdürlükleri ÖSYM’nin internet sitesinden duyurdular.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.