Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Sınava kaygıdan ve heyecandan uzak girmeli”

“Sınava kaygıdan ve heyecandan uzak girmeli”
12 Mart 2016 - 0:04

Genel

“Sınava kaygıdan ve heyecandan uzak girmeli”

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, yarın yapılacak olan “Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı” (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

YGS’nin üniversiteye giriş için başlangıç aşaması olduğunu ve öğrencilerin eğitim hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edildiğini belirten Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Balıkesir ili genelinde 52 sınav merkezinde 15.432 öğrencinin katılacağı “Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı” (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere ve velilere yönelik bir başarı mesajı yayınladı.

“BAŞARILI OLMANIN EN ÖNEMLİ AŞAMASI KENDİNE GÜVENMEDİR”

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz “Sevgili öğrenciler; Üniversite giriş sınavının ilk aşaması olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizin bilgi birikimlerinize dayalı olarak anlama, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme ile dikkat ve yeterliliklerinizi ölçmeyi hedeflemektedir. Başarılı olmanın bekli de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Sınava kaygıdan ve heyecandan uzak girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamalısınız. Yıllardır edindiğiniz bilgi ve birikimleri YGS’ ye yansıtarak emeklerinizin karşılığını alacağınıza, bilginizle, başarınızla, güzel ahlakınızla, örnek davranışlarınızla ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağınıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“ELEŞTİRİLMEYİN ÖRNEK OLUN”

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz mesajında velilere de uyarıda bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz “Kıymetli veliler; Milli Eğitim Bakanlığımızın ve siz ailelerin nazarında öğrencilerimiz her zaman çok kıymetlidir. Çocuklar eleştirilmekten değil, kendilerine güzel örnek olunmasından etkilenirler. Unutmamalıyız ki sınav öncesinde göstereceğiniz sevgi ve anlayış onların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucunu da olumlu etkileyecektir. Öğrencilerimizi en güzel şekilde yetiştirme gayretini gösteren tüm öğretmenlerimize, desteklerini hiç esirgemeyen ve her türlü takdire şayan ailelerine teşekkür ediyorum. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan geleceğimizin mimarı gençlerimizin kaygıdan ve heyecandan uzak, bilgi birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına canı gönülden inanıyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.” mesajını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.