Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı altyapıya yöneldi

Sındırgı altyapıya yöneldi
12 Kasım 2014 - 0:02

Genel

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, önceki başkanlık döneminde önem verdiği dere ıslah çalışmalarını sürdürmek için incelemelerde bulundu.

SEL felaketlerinin önüne geçebilmek için dere ıslah çalışmalarının şart olduğunun altını çizen Başkan Yavaş, Çavdaroğlu Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Aşırı yağışlarda en çok su baskınlarının yaşandığı bölge olan Çavdaoğrul Mahallesi’ne giden Yavaş, mahalle sakinleri ve muhtar Turhan Kocabaş’tan bilgi aldı.

‘ÖNCEKİ DÖNEMKİ İMAR PROBLEMLİ’

Beraberinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile bölgeyi gezen Başkan Yavaş,  “Daha önceki belediye başkanlığı dönemimizde 2004 -2009 yılları arasında Kara Orman, Vakıf Deresi ve Ilıcalı deresinde Devlet Su İşleri Müdürlüğüyle yaptığımız dere ıslahlarıyla ciddi manada Sındırgının Pazaryerinde, Yörükler Deresi dediğimiz Pazar yeri girişindeki Kara Orman deresinde çok şükür sel felaketleriyle karşılaşmıyoruz. Tek sorunumuz maalesef daha önceki dönemlerde yapılmış imar problemleri bizim önümüze geliyor. Bunun sebebi de bu dönemlerde yapılan imarda herhalde yazın mı yaptılar hiç suların olmadığı dönemlerde mi yaptılar hiç öngörmemişler dereleri” yorumunu yaptı.

Yapılacak yeni hat çalışması ile suyun ilk geldiği güzergahı değiştireceklerini kaydeden Başkan Ekrem Yavaş, Çavdaroğlu Mahallesi’nin Yazılı Kavak ve Çetinler Camii bölgesindeki problemin giderileceğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’İN KATKISI İLE BAŞARACAĞIZ

Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarla ilgili harita çalışması yaparak tahminen 1 km’lik bölümün ıslaha bağlanacağını kaydeden Yavaş, ” Balıkesir Büyükşehir Belediyemizle beraber Sayın Ahmet Edip Uğur’un bizlere verdiği desteklerle beraber Sındırgının Çavdaroğlu mahallesinde sel felaketi zamanlarında ki sıkıntıyı önleyebilecek dere ıslah çalışmalarını hem muhtarımız, hem de belediye fen işleri müdürlüğümüzle beraber yürütmüş olacağız”” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.