Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı Belediyesi yaş gününü kutluyor

Sındırgı Belediyesi yaş gününü kutluyor
11 Aralık 2014 - 0:13

Genel

Sındırgı Belediyesi kuruluşunun 130. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Yıldönümü dolayısı ile belediye binası önünde pasta kesildi.

Sındırgı Belediyesi 130. kuruluş yıldönümünü törenlerle, etkinliklerle kutluyor. Yıldönümü dolayası ile önceki gün belediye binası önünde yaş günü pastası kesildi, pilav dağıtıldı. Sındırgı belediyesinin kuruluşundan bu yana görev yapmış olan Belediye Başkanları anıldı. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, tören konuşmasında; Sındırgı ilçesinde yapılan belediyecilik çalışmaları hakkında da bilgi vererek:  ilçenin yeniden bir ivme kazandığını, jeotermal ile ısınma olanağına kavuştuğunu, bunun da 130. yıla denk geldiğini belirtti.

Başkan Yavaş, “Sındırgı, 1984 yılında kaybettiği o ivmeyi Jeotermalle, seracılıkla, evlerin ısınmasıyla, temiz enerjiyle ve yeni yapılacak otellere bağlı olarak da yapılacak işletmelerle yeniden yakalayacak. Tekrar göçü geriye döndürerek dingin, sessiz güzel bir şehirde yaşama keyfini hep beraber süreceğiz” dedi. 130. Yıl kutlamaları kurumsal sıcak su aboneliği ile taçlandırıldı. Kutlama etkinliğine Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan yardımcısı Emin Uygar Çelik, Belediye Meclis Üyeleri, Sındırgı Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demir ve vatandaşlar katıldı Jeotermalle ısınma aboneliği için yapılan ilk abonelik uygulamaları sırasında Sındırgı Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demir 100 metrekarelik bir dairenin yıllık ısıtmasının bin 135 TL olduğunu belirtti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.