Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

Sındırgı’da vatandaşlar deprem bölgesi için başlatılan kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar ise bu kampanyaya gönüllerini koydu.

07 Şubat 2023 - 15:59

Sındırgı Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

 

Kan Bağışı da Yapacaklar

Tüm Balıkesir’den deprem bölgesine yardım haberleri gelmeye devam ediyor.  Sındırgılı vatandaşlar da “Acılar Bir Kalpler Bir Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz” diyerek bir araya geldiler. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda ellerindeki imkânları deprem bölgesine gönderen vatandaşlar,

9 Şubat Perşembe günü de Sındırgıya gelecek olan Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışı yapacak.

“Merhaba Ben Ahsen… Her zaman Bir Umut Vardır…”

Sadece yetişkinler değil, çocukların da büyük duyarlılık gösterdiği yardım kampanyasında küçük Zeynep,

kumbarasındaki tüm parayı deprem bölgesine gönderdi. Bir çocuk da depremde mağdur olan arkadaşlarıma hediye göndermeye geldimdiyerek elinde tuttuğu çizmeleri yetkililere teslim etti. Diğer yandan günün en güzel karesi ise Ahsen’in oldu. Oyuncağını depremzede arkadaşlarına gönderen Ahsen’in yazdığı mektup okuyan herkesin gönlünü ısıtmaya yetti.

Başkan Yavaş “Deprem Bölgesine Ulaştırılmak Üzere Ayrı Ayrı Paketleniyor”

Vatandaşların göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı memnun olduğunu dile getiren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Türkiye’yi derinden sarsan bir depremle uyandık bugün sabaha. Hepimiz hakikaten çok üzgünüz. 10 ilimizi sarsan Kahramanmaraş merkezli am bir uçta Malatya bir uçta Adana’ya, İskenderun’a ve Hatay’a kadar binlerce evin yıkıldığı; binlerce insanın vefat ettiği bir deprem. Sındırgı, bu tür afetlerde her daim o kadirşinaslığını, o birlik ve beraberliğini gösteriyor. Bölgeye yardım ekiplerini göndermek için Cumhuriyet Meydanı’nda çadırımızı kurduk. Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere ayrı ayrı paketleniyor. Battaniyeler bir yerde, elbiseler bir yerde ve gıdalar da başka bir yerde. Üzerine not düşülüyor. Kaç adet, ne kadar var diye. Bunlar bura da paketleniyor ve tutanak altına alınıp tıra yükleniyor. Orada da inşallah yerine indiği anda da sizden şu kadar battaniye, şu kadar gıda ve şu kadar diğer malzemeleri aldık diye tek tek tutanak tutularak tasnif edilecek ve teslimatı yapılacak” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.