Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı Kocakonak Panayırı Kapılarını 28 Ağustos’ta Açıyor

Sındırgı Kocakonak Panayırı Kapılarını 28 Ağustos’ta Açıyor
27 Ağustos 2021 - 10:00

Sındırgı Kocakonak Panayırı Kapılarını 28 Ağustos’ta Açıyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yıllardır süre gelen Kocakonak Panayırı kapılarını 28 Ağustos Cumartesi günü ziyaretçilere açıyor.

Geçtiğimiz yıl pandemi gerekçesiyle ara verilen Sındırgı Kocakonak Panayırı’ nın vatandaşların talebi üzerine revize edilerek pandemi kuralları çerçevesinde yeniden hayata geçirilmesi konusunda Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş talimat verdi. Sındırgı Belediyesi ekipleri ise vakit kaybetmeden çalışmalarını tamamladı. Oyun grupları ve stantların kurulumuna başladılar.

Panayır alanı içerisinde yer alan alkollü ortamlar ve kumar oyunları bu yıl da yer almayarak vatandaşların ailece keyifli zaman geçirebilecekleri nezih bir ortam için program hazırladılar. Ayrıca eski bir gelenek de bu yıl yeniden yaşatacaklar. Panayır alanına yapılan hayvan pazarında panayır süresince celepler de yer alacak, canlı hayvan satışı da gerçekleştirilecekler.

Lunapark, oyun grupları, penaltı, kasnak ve ayrıca konserler ile 7 güç sürecek Kocakonak Panayırı 28 Ağustos 2021 tarihinde kapılarını açacak. Dışarıdan ilçeye gelen vatandaşlar dâhil olmak üzere 30 bine yakın ziyaretçi alan Panayır’a katılımın bu yıl da yoğun olması bekleniyorlar.

Ancak pandemi kuralları gereğince panayır alanına maskesiz vatandaş alınmayacaklar.

Panayır süresi boyunca Lunapark ve eğlence grupları ile stantlar açık kalacak. 3 Eylül Cuma günü 21.00 ‘da Elmas, 22.00’da Mustafa Ceceli sevenleri ile buluşacak.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Vatandaşlarımızın taleplerini her alanda değerlendiriyoruz. Aile yaşantısında zararı olan kısımları çıkarıp revize edilen bir program ile keyifli bir Panayır sizleri bekliyor. Pandemi süreci nedeniyle ara verilmişti. Ancak vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine, pandemi kurallarını da dikkate alarak panayırımız 28 Ağustos ta kapılarını açacak. Bu yıl eski bir gelenek olan hayvan satışı da kurban bayramı öncesinde yaptığımız hayvan pazarında gerçekleştirilecek. Panayır ile kimi vatandaşlarımız eski hatıralarını canlandıracak. 3 Eylül akşamı Mustafa Ceceli’nin sahne alacağı muhteşem bir kurtuluş günü konseriyle de ayrıca etkinliklerimiz son bulacaklar. 28 Ağustos’ta uçan sandalyenin altında buluşalım. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.