Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı MYO’da öğrencilere aşure

Sındırgı MYO’da öğrencilere aşure
06 Kasım 2015 - 9:28

Genel

 

Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısı ile Sındırgı Belediyesi, Sındırgı MYO öğrencilerine, okul personeline aşure dağıtıldı.

Sındırgı Belediyesi öncülüğünde Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Sındırgı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine aşure dağıtıldı. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş,aşure geleneğinin yüzyıllardır devam edip gelen bir gelenek olduğunu, bu geleneğin toplumda dayanışma ve paylaşma duygusunu pekiştirdiğini söyledi.

Başkan Yavaş, Sındırgı MYO Müdürü Halil İbrahim Özmen ile birlikte öğrencilere aşure dağıttı.

Başkanı Ekrem Yavaş; aşurenin Muharrem ayının sembolü olduğunu belirtti. Yavaş, “Muharrem ayı da Ramazan ayı kadar kıymetli ve değerlidir” diyerek öğrencilerin ve okul personelinin Muharrem ayını kutladı.

MYO Müdürü Özmen ise, okula verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Yavaş’a teşekkür etti. Özmen, “Bu ayın mübarekliğini, bu ayın bereketini, bolluğunu, öğrencilerimizle beraber paylaşmış olduk” dedi.

MYO’da düzenlenen aşure hayrına Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yavuz, Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak, Öğretim Görevlileri ve Öğrenciler katıldı. Haber Merkezi

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.