Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı sulu tarıma geçiş için düğmeye bastı

Sındırgı sulu tarıma geçiş için düğmeye bastı
11 Haziran 2015 - 9:09

Genel

Sındırgı Belediyesi, büyükşehir yasası ile birlikte mahalle konumuna gelen köylerde çalışmalarını sürdürürken, Aktaş Mahallesinde gölet yapım çalışması başlattı.

Kırsal mahallelerde üreticilerin sulama sorununu çözmek için çalışmalara hız veren Sındırgı Belediyesi, Kınık mahallesinde tamamlanan göletten sonra Kınık Mahallesi ile Aktaş Mahallesinin arasına gölet yapılması için çalışmalara başladı. Suyun olmadığı bölgelerde sulu tarıma geçiş için düğmeye basan Sındırgı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Aktaş Mahallesi’nde gölet yapılması için iş makinelerini mahalleye götürdü.

Sulama göledinin yapımının tamamlanmasının ardından büyük bir eksikliği gidereceğini kaydeden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; “Kırsal mahallelerimizi şehir standartlarına ulaştırmak için hizmetlerimiz devam ediyor. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda yeni mahallelerimizde özellikle acil ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak altyapıdan üstyapı çalışmalarına, çocuk parklarından gölet yapımlarına kadar pek çok alanda Sındırgı Belediyesi olarak hizmet götürmeye çalışıyoruz” dedi. Hedeflerinin Sındırgı’da yaşayan tüm vatandaşlara eşit hizmet götürmek olduğunu belirten Başkan Yavaş, “Kırsal bölgelerde yaşayan ve hayvan yetiştiren vatandaşlarımız ve çiftçilerimizin sıkıntısını çözmek için Sındırgı Belediyesi olarak sulama göletlerini hayata geçiriyoruz. Kırsal mahallelerimizde yapımı başlayan ve tamamlanan sulama göletleri sayesinde hayvan yetiştiricileri ve çiftçilerimiz rahat edecek. Bu kapsamdaki çalışmalarımız sürecek. Yapılan bu çalışmaların mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.