Balıkesir Merhaba Gazetesi

SINDIRGI TURİZMİ BİR MARKA OLACAK

SINDIRGI TURİZMİ BİR MARKA OLACAK
25 Ağustos 2020 - 14:55

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Sındırgı’da ki otel ve turizm sektör işletmecileri ile bir araya gelerek sektör sorunları ve yatırımları hakkında değerlendirilmede bulundu.

Yapılan toplantıda İlçe Belediye Başkanı Ekrem Başaran Sındırgı’da turizmin nasıl olması gerektiğine ilişkin açıklamalar yaptı. Düzenlenen buluşmada öncelikli hedef sektör işletmecilerinin taleplerini dinlemek ve sorunları hakkında konuşmak olarak dile getirildi. Ana gündem maddesi olarak markalaşma konusu belirlendi, talep ve sorunlar bu madde üzerinden komisyon üyeleri ve yönetim kurulu açıklamalarıyla ele alındı. İlki Sındırgı’da gerçekleşen Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Turizm Komisyonu toplantısının Balıkesir’in tüm turizm noktalarında gerçekleştirileceği söylendi.

 

SINDIRGILI’NIN SALÇASI İSTANBULLUNUN SOFRASINDA OLMALI

 

Tüm iller arasında turizm konusunda ataklar olduğu bunun bir rekabet haline geldiği konuşulurken markalaşmanın bu noktada önemi vurgulandı. Sındırgı’yı doğal ve kültür mirası ile bir cazibe merkezi olarak yansıtmanın önemine değinen; İlçe Belediye Başkanı Ekrem Başaran, “Değerlerin varlıklarını tescillersek eğer markalaşırız. Temel amacımız tüm değerlerimizi gelen turistlerimize aktarmak olmalı. Bizim değerlerimiz nelerdir diye sorarsanız evimizde soframızda ne varsa bununla gelen misafirlerimizi ağırlamak diyebiliriz. Turizm en iyi şekilde adam ağırlamak demektir. Buraya gelip buradan ayrılan kişilerin yüzü gülmelidir. Bizim için normal olan işler bir İstanbullu için aranan şeylerdir. Sındırgı’nın salçası İstanbullunun sofrasında olmalı. Organik pazarlarda organik olmayan ürünler var. Bizler bu doğal ürünlerimizle, ziyaretçilerimizi memnun ederek uğurlamalıyız. Sadece otelciler bu sektörden değildir. Bu sektör geniştir turisti getiren taksici, otelin yiyeceğini temin eden üretici de bu sektöre dahildir. Hepimiz bir bütün olarak buna sahip çıkmalıyız. ” Açıklamalarında bulundu. Haber merkezi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.