Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı’da asfaltsız mahalle kalmayacak

Sındırgı’da asfaltsız mahalle kalmayacak
23 Ekim 2014 - 0:04

Genel

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, yeni yerel yönetim yasası ile birlikte mahalle olan köylerde asfaltsız köy kalmaması hedefinin gerçekleştirileceğini söyledi. Yavaş, “Büyükşehir-Sındırgı Belediyesi işbirliğinin en verimli düzeyde olduğunu” belirtti.

Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla mahalleye dönüşen köylere en iyi hizmeti götürebilmek için çalışan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Belediye Meclis Üyeleri gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Mesai saatlerinde makamında vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Yavaş, mesai sonrası da Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte mahallelerdeki çalışmaları yerinde inceliyor. Sındırgı’ya bağlı Umurlar mahallesinde devam eden yol yapım çalışmaları denetleyen Başkan Yavaş, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Akar, Mehmet Yavuz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Sındırgı Şube Şefi Sertan Tezcan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Umurlar Mahalle Muhtarı Cemil Davran ve Yusufçamı Mahalle Muhtarı İsmail Kobak’la görüşerek çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

BEŞ YIL İÇİNDE YOLLAR TAMAMLANACAK

Bu yıl içinde asfaltsız mahalle yolu kalmayacağını belirten Başkan Yavaş; “Balıkesir’in Büyükşehir kapsamına alınmasıyla beraber özel idairenin yapılanması büyükşehir belediyesine devroldu. İlk iş olarak da 23 Ekimde Umurlar, B. Dağdere ve Yaylabayır yollarının ihalesi yapılacak. Büyükşehir ve Sındırgı belediyesinin ekipler olarak Umurlar Sındırgı bağlantısı arasında 8 km’lik yol yapılacak. İnşallah ilkbaharda da asfaltı atılacak. Bu ihaleyle beraber hem yolun genişliği hem de köprü olarak da sanat yapılarının yapımı tamamlanacak.Hem Yusufçamı-Sındırgı bağlantısı hem de Umurlar mahallemizin Sındırgı bağlantısı yapılacak” dedi. Yavaş, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’un, Sındırgı’da asfaltsız yol kalmaması talimatı verdiğini belirterek, bu hedefin gerçekleştirilmesi için çalışacaklarını belirtti. Yavaş, “540 kilometrelik yol ağımızın belki de 100 kilometresi, haricinde hepsi tekrar sıfırdan asfaltlanacak” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir ve mahalle işbirliğinin gerçekleştiğine de vurgu yapan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Onlar yürüyünce biz koşturuyoruz. İşbirliği bir sinerji oluşturuyor bundan sonra Sındırgı Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Mahalle muhtarlarıyla birlikte daha iyi daha güzel bir Balıkesir oluşturacağız” dedi. Başkan Yavaş, Umurlar mahallesinden sonra Yusufçamı Mahallesinde Mahalle Muhtarlarıyla birlikte Gölet yapılacak alanda incelemelerde bulunan Başkan Yavaş geç saatlerde ilçeye döndü. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.