Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İle Kutlandı

Sındırgı’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İle Kutlandı
30 Ekim 2021 - 9:55

Sındırgı’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İle Kutladılar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde de coşkuyla kutladılar. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile kutlama yapılamamıştı, bu yıl ise yenilenen Atatürk Stadyumu coşkulu kutlamaya ayrıca ev sahipliği yaptılar.

Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayan etkinlikler yenilenen Atatürk Stadyumunda devam etti. Saygı duruşu ve ayrıca İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program ilçe kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlaması ile devam etti. Kaymakam Oktay’ın selamlama konuşmasının ardından Makbule Efe Anadolu Lisesi folklor ekibi, Yağcıbedir Mehter Takımı gösterisi gerçekleşti. Kuva-yi Milliye kahramanları Makbule Efe ve İbrahim Ethem Akıncı’nın canlandırılması da izleyenlerden büyük alkış topladılar. Şiirlerle süslenen programın sonlarında yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Faruk Yılmaz tarafından hediyeleri verdiler.

Yenilen Stat Beğeni Topladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sındırgı Belediyesi işbirliği ile UEFA standartlarında suni çim saha, tribün iyileştirme ve çevre düzenleme çalışmaları ile yenilen Atatürk Stadyumu da katılımcıların beğenisini topladı. Yenilenen sahada ilk resmi bayram gerçekleştirilmiş oldular. Atatürk Stadyumu çevresi aynı zamanda Gençlik Merkezi, Yüzme Havuzu ile de ayrıca tam bir spor kompleksi oluşturacak.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Evet Cumhuriyetin ilanının yıldönümünü kutluyoruz. Sındırgı’da Doğal Şehir de Yenilenen Atatürk Stadyumumuzda ilk defa bir bayram kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Hakikaten güzel oldu. Yemyeşil bir saha, öğrenciler, bayrağımız, mehter takımı, halk oyunları renk kattılar. Bu güzel ortamı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza özellikle teşekkür ediyorum. Ve bugünü bize armağan eden Cumhuriyet bayramını armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını hayırla yad ediyorum. Rabbim onların mekanlarını cennet eğlesin inşallah. Bu vatan uğruna, ayrıca bu bayrak uğruna şehit olan bütün şehitlerimizin şehadetleri kabul olsun. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.