Balıkesir Merhaba Gazetesi

SINDIRGI’DA MANTARLAR TEZGAHLARDA YERİNİ ALDI

SINDIRGI’DA MANTARLAR TEZGAHLARDA YERİNİ ALDI
17 Kasım 2020 - 14:34

Sındırgı İlçesi’nde mantarlar tezgahlarda yerlerini aldı.

 

Sındırgı İlçesi’nde mantarlar tezgahlarda yerlerini aldı. Kışa girerken protein açısından oldukça zengin bir sebze olan mantarlar Sındırgı İlçesi’nde tezgahlarda yerini aldı.

 

Boy ve Türe Göre Fiyatlar Değişiyor

 

Farklı lezzetlere sahip olan çeşit çeşit mantar türüne sahip olan Sındırgı ormanlarından toplanan mantarlar sevenlerini bekliyor. Halk arasında farklı isimlerle anılan fakat en yaygın olarak kullanılan ismi melki olan mantarın fiyatları tezgahlara göre değişiklik gösterirken Cumhuriyet Meydanı’nda satılan melkilerin çeşitli tür, boy ve ebatlarda satışa sunulduğu ve buna göre de fiyatlarda değişiklik gösterdiği satıcı esnaf tarafından dile getiriliyor.

 

“İlmini Bilmem Derseniz Bileninden Alın”

 

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ilçede oldukça yaygın olan mantar toplama ve satıcılığına ilişkin açıklamasında, “Doğal şehrin, eşsiz doğasında yetişen doğal ürünler Cumhuriyet meydanında. Kimimiz melki der, kimimiz epcin, mantar da denir Dağlardan toplayabileceğiniz gibi ben ilmini bilmem derseniz, meydandan alıp tadına bakabilirsiniz.” dedi. Sındırgılı mantar satıcıları uzun süredir yapıldığı bilinen araştırmalara göre uzmanların besin zehirlenmesi yaşamamak adına daha önce tüketilmeyen ve ilk defa karşılaşılan mantarların tüketilmemesine yönelik sıkça dile getirdikleri açıklamaları da hatırlatarak ormandan mantar toplayacak deneyimsiz kişileri de uyardılar. Haber Merkezi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.