Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı’da Üreten Eller

Sındırgı’da Üreten Eller
28 Temmuz 2021 - 18:47

Sındırgı’da Üreten Eller

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı girişimlerle ilçeyi tanıtım atağına geçirdi. Doğal şehir unvanı ile 7’den 70 e üreten ve geri dönüşüm sağlayacak projelerin önünü açan Belediye çalışmalarına öncülük eden Başkan Yavaş, esnaf ziyaretleri ile de halkın nabzını ayrıca tutuyor.

Sındırgı’da Her Mevsim Ayrı Güzellik

Yapılan dev yatırımlarla Sındırgı’nın marka değerini yükselten ve bunun yanı sıra ilçenin görselliğine de ayrı bir önem veren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın talimatlarıyla sera üretimi başlatıldı. Başkan Yavaş,” Yaptığımız bu serada 10 bine yakın fidan yetiştirmek tıbbı aromatik bitkiler, boya bahçesi gibi alanlarda taçlanan bu alan bizim belediye olarak dışarıya verdiğimiz maliyeti azaltacak, fidan almak için yaptığımız alışverişi de artık kendi imkanlarımızla yapmak anlamına geliyor. Yani belediye bütçesine de büyük bir katkı sağlıyorlar. Personelimiz hem şehre farklı alanlarda ekim dikim yaparak hem de şehrin yeşilliğine önem verdiği gibi belediye bütçesine de katkı sağlıyorlar. Her mevsimde ilçemizin güzelliğine güzellik katıyoruz” dedi.

Başkan Yavaş’tan Esnaf Ziyaretleri

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş her vakit sahada olduklarının altını çizdi ve Sındırgı için en iyinin peşinde tüm belediye personeli ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Esnaf ziyaretleri ile de halk buluşmalarını aksatmayan Başkan Yavaş ilçedeki projeli çalışmalarında takibinin yakından yapıldığını belirtti. Geçtiğimiz gün sanayi esnafını ziyaret eden Başkan Yavaş buradaki vatandaşlarla sohbet etti ve sanayi deki çalışmaların akışını dinledi.

Sındırgı Bereket Versin Kadın Kooperatifi ürünleri online satılıyor

2006 yılında Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın girişimleri ile Termal Turizm Bölgesi ilan edilen Sındırgı’da termal yatırımlar hız kazandılar. Bu kapsamda İlçe halkının her yönden gelişmesi, girişimcilik ruhunu kazanması, kadınların iş gücüne katılımını, gelirlerini, becerilerini artırmak amacı ile Sındırgı Belediyesi tarafından 2016 yılında Hanımeli Çarşısı, 2017 yılında ise Akpınar Yaşam Merkezi kurulmuştu. Sındırgı’ya özgü doğal ve yöresel ürünleri incelemek, satın almak isteyenler de yollakoylum.com e-ticaret sitesinde bulunan Bereket Versin ambarına girerek ürünlerin tamamına ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda Sındırgı Belediyesi Akpınar Yaşam Merkezi sosyal medya sayfalarından DM ile sipariş verebiliyor. Doğal bebek mamaları, sirkeler, ev yapımı turşu, salça, reçel gibi tüm ürünlere ulaşma imkanı da sunuluyor.”

“Kadınların istihdam da ve hayatın her alanında var olması gerektiğini belirten ve kadın elinin değdiği her şeyin güzelleştiğini vurgulayan Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş ” Doğal Şehir” olarak tanınan Sındırgı her alanda bu ilkeden ayrılmadan faaliyet göstermeye özen göstermektedir. Kadınlarımız her zaman önceliğimizdir. Kadınlarımızın sosyal hayatta ve istihdam da var olmaları sağlamak adına başlattığımız çalışmalarımız Bereket Versin Kadın Kooperatifi çatısı altında toplandılar. Amacımız doğal şehrin doğal ürünlerini tüm Dünya’ya tanıtmak, yöresel ürünlerimizi gün yüzüne çıkararak kadınlarımıza fayda sağlamak.”dedi.Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.