Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sındırgı’da Üretici İle Tüketici Bu Pazarda Buluşuyor

Sındırgı’da Üretici İle Tüketici Bu Pazarda Buluşuyor
26 Mart 2022 - 14:34

Sındırgı’da Üretici İle Tüketici Bu Pazarda Buluşuyor

 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde cumartesi günleri kurulan doğal pazar üreticisinden tüketiciye ürünlerin buluşmasına imkan sağlıyor.

 

Bölgenin en büyük pazar yerlerinden olan Cumartesi günleri kurulan doğal şehir pazarında Sındırgı ilçesinde üretilen doğal ve organik ürünler satışa sunuluyor. Çevre il ve ilçelerden de Pazar yerini gezmek, doğal ürünleri almak için talep oldukça fazla. Kırsal mahallelerde üretilen sebze ve meyvelerin yanı sıra, doğal peynir, yumurta, ekmek gibi ev tadında ürünleri bulabilmeniz mümkün.

Özellikle Pürsünler mahallesinde yetişen doğal yeşillikliler, yüksek rakımlı mahallelerde doğal beslenen hayvanlardan üretilen süt ürünleri bu pazarda yer alıyor.

Doğal mandıralar olan evlerde üretilen katkısız ürünler üreticisi tarafından satışa sunuluyor. Bölgedeki üretimin arttırılması, tarım ve hayvancılığın desteklenmesi adına da Sındırgı Belediyesi doğal üreticilere destek sağlıyor.

Doğal ürünlerin yanı sıra yaz kış rahatça alışveriş yapılabilen Pazar yerinde A’dan Z’ye herşeyi bulabilmek mümkün. Doğal şehrin doğal pazarı her Cumartesi vatandaşlarla üreticiyi buluşturuyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.