Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

SIRALAMAYA GİREMEYEN ADAYLARA

SIRALAMAYA GİREMEYEN ADAYLARA
20 Mart 2015 - 0:05

Genel

Daha önceki yazılarımın birinde, “Nasipse gelir Hint’ten, Yemen’den, Çin’den, nasip değilse ne gelir elden” diye bir yazı yazmıştım ve demiştim ki, “bu anlatım, kuzey Irakta Erbil kasabası yakınlarında yaşayan, deve hamutu yapımı ile geçimini temin eden bir VELİNİN yaşadığı olay sonucu söylediği sözlerin günümüze yansımasıdır” diye anlatım yapmıştım. İşte yaşanan bu gibi olaylardan ders çıkarıp, seçilen veya seçilemeyen aday adaylarının tevekkülü ve KADERE imanı elden bırakmamaları gerekiyor.

Kalbi kötü, dili pis, düşünceleri kirli, şekilleri, giydikleri, yiyip içtikleri hiç insana benzemeyen iftiracı ve fesat yaratıkların eline malzeme olmamak için, adayların inandıkları değerlere sahip çıkmaları gerekiyor. Her aday sıranın ilklerinde yer almak için gerekli girişimlerde muhakkak bulunmuştur. Her türlü tanıdığını veya her türlü maddi imkânını muhakkak seferber etmiştir. Ama buna rağmen sıralamaya giremedi ise, başka kişileri veya başka oluşumları suçlamaya girmek vebale girmeye sebep olduğu gibi, kişiyi tökezletir. Aday adayları, eksiklik ve tevekkülü kendinde arayıp, “imana ve insana karşı nerelerde hata yaptım” diye kendini sorgulayarak mücadeleye devam etmelidir.

Sayın dostlar, inandığı davaya hizmet etme sadece milletvekilliği ile olmuyor. Milletvekili olmadan da dava uğruna mücadele veren ve ülkemizde bir çığır açan nice sesiz kahramanlar var. Gece gündüz durmadan koşan aday adaylarının içerisinde, sıralamaya girecek veya sıralamada olamayacak birçok kardeşimiz var. Mama yerine, dava uğruna koşan bu muhterem şahsiyetlerin, yukarıda özelliklerini saydığım, şeytani taifeye fırsat vermeyeceklerini umuyor ve bekliyoruz. Ülkemiz içinde ve dışındaki bu taife koalisyonlarının ağızlarına sakız verilmeyeceğine inanıyoruz. Zira bu kalbi kötü, dili kirli, ihtirasları kinli ortaklar, “yangına körükle veya su yerine benzinle koşarlar” Allah bu gibilerin yüreğindeki savaş kılıçlarını kırıp, yok etsin. Başak ne diyebiliriz ki?

Ayrıca eşine dostuna ve çevresine, “bakın ben aday oldum” demek için müracaat edenlerde var ki; onların neler söyleyecekleri “sosyal medya” denilen dedi kodu kazanında hep beraber göreceğiz. Bazı malum medya, bu cadı kazanının altını şimdiden yakmaya başladı bile. Bu içi boş, yaşayışı ve davranışları bir hoş adayların diyecekleri şudur;

“Benim hakkım yendi. Beni şunlar istemedi, beni anlamadılar, benden korktular, ben çok dürüstüm, ben zaten çok bilgili olduğum için bana katlanamazlardı, hep falanın adamları listeye girdi, partiye veya falan kişiye çok para bağışlayanlar listeye alındı.”

Bu ve buna benzer ifadeler, ŞEYTANİ taife tarafından köpürtülerek, büyültülerek ve şarlatanca söylenecektir. 7 Nisana kadar kendilerini kahraman ilan eden bu isimler, listeye giremeyince, tanıtım sürecindeki söylemlerini unutup, taarruza başlayacaklar. Bu tiplerden ne kendine, ne ailesine ve de ne milletine hayır gelmez.

İktidarda bulunan siyasi partinin adaylarının büyük kısmı, tabandan, halkın içinden gelen ve karınca misali her ortamda ve her zamanda bu yüce milletin değerlerine DEĞER katan, verilen her görevi canla başla yapan, bilgili, yetenekli ve samimi Anadolu EVLATLARINDAN olmalıdır. Bu vesile ile, tahsilli, samimi, deneyimli, insana meyilli bir genç kardeşimizden bahsedeceğim. İvrindi-Akçalören köyünden çıkan, hep dava ve DUA peşinde koşan, makam, mevki, alkış, derdi olmayan, insani ve tabii durusunu hiç bozmayan, MUSTAFA CANBEY kardeşimizin adını yazmamak bir eksilik olur diye düşünerek, yetkili, etkili ve milletvekili tespiti yapmakla görevli bütün oy verme durumunda olanların dikkatine sunuyorum. Mustafa Canbey kardeşimiz, helal süt emmiş, dualarla büyümüş, köyünün tarlasında, bağında, bostanında ve tozlu yollarında yürümüş, çeşmelerinden, pınarlarından avuç avuç su içmiş, çile çekmiş amma inandığı büyük dava yolunda hep devam etmiş genç bir fidanımızdır. Şüphesiz bütün aday adaylarımız değerlidir. Büyük dava ve büyük Türkiye yolunda koşanların hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Ne diyelim. Nasipse gelir partiden, vitrinden, fitreden, şehirden, kasabadan, köyden. Nasip değilse, daha çok çalışmak gelir gönülden. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.