Balıkesir Merhaba Gazetesi

Site Emekçilerine Ödül Verildi

Site Emekçilerine Ödül Verildi
10 Ağustos 2022 - 11:15

Site Emekçilerine Ödül Verildi

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Engürü Sitesi’nde yıllardır emek harcayan çalışanlarla, yöneticilere plaket verildi.

 

ÖRNEK SİTE OLARAK BİLİNİYOR

Ayvalık’ta Sahilkent Mahallesi’nde plajın iki mavi bayrağı var. Sitenin sadece Ayvalık ve Balıkesir’de değil, Türkiye genelinde sesini duyurup, yaptığı çalışmalar ve iki mavi bayraklı plajıyla Balıkesir Valiliği tarafından da ‘örnek site’ olarak biliniyor. Sitenin Onursal Başkanı Gürsel Uslu’nun bir önceki dönem sitenin başkanlığını yürüten Nuri Özden’in yanı sıra eski yöneticiler ve çalışanlar birer plaket takdim etti.

MASMAVİ SULARDA SERİNLİK

Onursal Başkan Uslu, “Türkiye Çevre Vakfı (TÜRÇEV) başta olmak üzere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi nezdinde yaptığımız girişimler ve iki plajımızda yaptığımız düzenlemelerin ardından bu iki mavi bayrağa kavuştuk. 6 yıldan bu yana da mavi bayraklı plajlarımızda site sakinlerimiz ve misafirlerimizin yaz sıcaklarında gönül rahatlığıyla Ege’nin masmavi sularında serinleyebilmesi için de çabalarımız sürdü. Sitemizde dalgalanan her iki mavi bayrak önce Ayvalık’ımız ve sonrasında da Balıkesir’imiz deki sahiller için birer meşale oldu’’dedi.

MAVİ BAYRAK AKIBETİ

Uslu : ‘’ Bizden sonraki iki yıllık süreçte önceki dönemin site yönetimi de mavi bayraklı plajlara sahip çıkarak, ilimizin ve ilçemizin marka değerini yükselten plajlarımız mücadele verdi. Bu noktada Nuri Özden başkanımız ve yönetimine de şükranlarımızı sunuyoruz. Ancak bundan sonraki süreçte her gün yüzlerce site sakinimiz ve misafirlerimizi ağırlayan plajlarımızdaki mavi bayrakların akıbetleri konusunda ciddi kaygılar taşıdığımızı da dile getirmek zorundayım. İnşallah yeni yönetimdeki arkadaşlarımız bizim bu kaygılarımızın yersiz olduğuna yönelik çalışmalar yaparak bizi yanıltırlar. Şu anda tek dileğim de bu yöndedir” dedi. Ayrıca Türk Sanat Müziği’nin dev ismi ve TRT sanatçısı Ela Altın’ın sahnede yer aldı. İHA

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.