Balıkesir Merhaba Gazetesi

Siz Bu Milleti Kurbağa Mı Zannettiniz?

Siz Bu Milleti Kurbağa Mı Zannettiniz?
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
26 Mayıs 2021 - 8:41

Siz Bu Milleti Kurbağa Mı Zannettiniz?

Herkes bilir şu meşhur kurbağa deneyini. Kurbağayı sıcak su dolu kaba koyarsanız hemen zıplayıp kaçar. Ancak aynı kurbağayı soğuk su dolu kabın içerisine koyarsanız, suyun içerisinde öylece kalır. Sonra kabın sıcaklığını yavaşça arttırırsanız, kurbağa bunu fark etmez. Su zamanla kaynar ve kurbağa içinde haşlanarak ölür.

Milletin vatan sevgisi, terör örgütü tepkisi ve uzantısı HDP antipatisinden çekinen Millet ittifakı, aylarca bu parti ile yapılan gizli ittifakı inkar ettiler. Onca kayıtlara, görüntülere, açıklamalara rağmen anayasa çalışmalarını yalanladılar.

Tacize, tecavüze göz yumdular. HDP ve ittifaktaki partiler hakkında asla cümle kurmadılar. Hatta terör örgütünü kınarken isim bile ver(e)mediler. Yani hem HDP tabanını hem de ulusalcı tabanı elde tutmak istediler. Ancak işi o kadar azıttılar ki Gara operasyonundaki şehitlerimiz için terör örgütü PKK’yı değil, hükümeti suçladılar.

HDP, gizli ittifakı itiraf etmeleri, ittifakla ilgili daha cesur olmaları gerektiğini söyledi.

***

Eski asker ve eski CHP milletvekili Dursun Çiçek, HDP’ye 1-2 bakanlık verilebileceğini açıkladı. Allah Allah dedik. Bu adam ne diyor? Mehmetçik kimlere emanetmiş, terör neden bitmiyormuş şimdi anladık dedik.

Yetmedi Gürsel Tekin de aynı şeyleri söylemez mi? “HDP’liler bakan olmaz demek Türk siyasetine yapılmış en büyük kötülüktür. Meclis’te HDP’li bir başkan vekili var. Kabinede neden bir bakan olmasın?”

Pervin Buldan’ın “Oyunuzu attığınız zaman aklınıza Öcalan gelsin”, Abdullah Zeydan’ın “PKK sizi tükürüğüyle boğar tükürüğüyle…”, Figen Yüksekdağ’ın “Biz sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye yaslıyoruz” ve Selahattin Demirtaş’ın “Daha biz başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz heykelini…” sözlerini bu millet unuttu mu sanıyorsunuz? Şehitlerin kemikleri sızlamayacak mı? Şehit ailelelerinin yüzüne nasıl bakacaksınız?

Peki MHP milliyetçiliğini yeterli bulmayan,  ota çöpe laf yetiştiren İyi Parti lideri Meral Akşener bu konuda neden üç maymunu oynar?

Aziz millet “HDP’li bir bakan” fikrine ustaca alıştırılmaya çalışılıyor. Sizin anlayacağınız millete kurbağa muamelesi yapılıyor.

Peki millet bunu yer mi? Yemeğe hazır bir kesim hariç büyük çoğunluk ferasetini yine gösterecektir. Onların üst akıl ağa babaları varsa, dualı bu aziz milletin de Allah’ı var. Onlar tuzak kura dursun, tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır.

Kalın sağlıcakla….

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.