Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sizi mahcup etmeyeceğim

Sizi mahcup etmeyeceğim
06 Mart 2015 - 0:07

Genel

CHP, aday adayı Mehmet Tüm, “Ön seçim olmasaydı aday olmazdım” diyerek hem ön seçimden memnuniyetin, hem de iddiasını belirtti. Tüm, “Sizleri mahçup etmeyeceğim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili aday adayı Mehmet Tüm, parti lokalinde ön seçimde oy kullanacak üyelere seslendi. Tüm, ön seçimden duyduğu memnuniyeti ve iddiasını ise; “Ön seçim olmasaydı aday olmazdım” diyerek dile getirdi.

İktidarın her fırsata Cumhuriyete ve Atatürk’e saldırdığını, hukuk tanımız bir tutum içinde olduğunu belirterek, “AKP’ iktidarından bu seçimde de kurtulamazsak son seçimimiz olabilir” diyerek duyduğu kaygıyı dile getirdi.

Tüm, ön seçime katılan 34 aday adayı olduğunu söylerken, hiçbir aday adayı ile rakip olmadığını, hepsinin yoldaşı olduğunu vurguladı. Tüm, “Sadıktan kim çıkarsa arkasında olacağız, partimizi iktidar yapmak için çalışacağız. Benim milletvekili olmam önemli değil, önemli olan AKP iktidarından Türkiye’nin kurtulması” dedi.

 BENİM KABE’M İNSAN

Milletvekili aday adaylığının kişisel bir hesap için olmadığını belirten Tüm, “Hayatım boyunca; insanlar nerede ‘haksızlık var’ diye sokağa çıktıysa ben de orada oldum. Benim Kabe’m insan. Nerede mağdur varsa onun yanında olduk. Bunun için solcu olduk, bunun için devrimci olduk. Bu kente karşı, Ülkeme karşı sorumluluğum var” diyerek ilkesini belirtti.

CHP’nin izlemesi gereken seçim propagandasına değinen Mehmet Tüm, henüz seçim bildirgesinin açıklanmadığını, fakat CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Emeklilere yılda iki maaş ikramiye” diye bazı ilkeleri açıkladığını hatırlatarak, “Yoksul halkımız için umut olmalıyız. Onların yoksulluğuna çare olacak çözümler, projeler sunmalıyız. Onlara ulaşmalıyız. Bir umut yaratmalıyız. seçim kampanyalarında en çok oy alınan yerlere değil, en az oy alınan yerlere gidilip vatandaşla buluşulmalı” dedi.  CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.