Balıkesir Merhaba Gazetesi

SMMMO yeni bir düzenleme istiyor

SMMMO yeni bir düzenleme istiyor
02 Ekim 2015 - 7:19

Genel

Balıkesir SMMMO Başkanı Metin Yalçın, yaşadıkları mesleki sıkıntıları üyeleri ile yeniden görüştü. Yalçın, görüşme sonrasında meslek grubunun üzerinde ağır bir yük oluştuğunu, yeni bir yasa düzenlemesi gerektiğini açıkladı.

Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Metin Yalçın, ve Yönetim Kurulu üyeleri, il merkezindeki meslektaşlarıyla kahvaltılı toplantı yaparak son mesleki gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Son dönemde ülkemizde yaşanan elektronik devlet uygulamaları paralelinde mükellef ile devlet, mükellef ile SMMMO ve SMMMO ile devletü arasındaki ilişkilerin yeniden yapılanmaya başladığını Belirten Balıkesir SMMMO Başkanı Metin Yalçın, bu yeniden yapılanma sürecinde meslek örgütlerinin de yeniden konumlanmaya çalıştığını, bu aşamada en büyük ihtiyacın da ‘meslek yasalarının’ yeniden düzenlenmesi olduğunu söyledi.

SMMMO Başkanı Metin Yalçın, bu düzenlemeleri; Meslek İçi Temel Düzenlemeler başlığı altında;E Sözleşme ile Merkezi Bildirim, Hizmet Kalitesi Güvence Standartları, Meslek Yardımcı Elemanlarında Yeterlilik, Zorunlu Mesleki Eğitim” diyerek sıraladı.

Metin Yalçın; Meslek Dışı Alana İlişkin İhtiyaçlarla ilgili olarak da:Şu anda elektronik devlet kapsamında uygulamaların zorunlu veri operatörü haline gelmiş meslek mensupları, nefes dahi alamamakta yukarda saydığımız mesleki gelişmeleri de uzak görmektedir. Kamuda personel sayısını düşürme stratejisi bu durumu doğurmaktadır. Ülkeyi yönetenlerin bir an önce kamu da personel eksiğini giderecek politikalar üretmesi temel talebimizdir” diyerek meslek grubu olarak beklentilerini belirtti. HABER MERKEZİ

.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.