Balıkesir Merhaba Gazetesi

SMMMO’da sertifika heyecanı

SMMMO’da sertifika heyecanı
19 Şubat 2015 - 0:09

Genel

Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından düzenlenen Bilgisayarla Muhasebe Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu’nu tamamlayanlara sertifikaları verildi.

29. Dönem Bilgisayarla Muhasebe Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu’na 13 kişi katılırken, 108 saatlik eğitimlerden ve sınavlarından sonra Özlem Tuzcuoğlu, İbrahim Ayyıldız, Yasemin Mergen, Duygu Seyrekoğlu, Hayriye Güngörmüş, Ayfer Susan ve Ali Gürbüz sertifika almaya hak kazandı.

Oda hizmet binasında düzenlenen törende konuşan SMMMO Başkanı Metin Yalçın, “Meslek Odamızın 1998 yılından beri TESMER şubesi tarafından yürütülen Bilgisayarlı Muhasebe Yardımcı Eleman Yetiştirme Kurslarının 29.Dönemini yaptık. Her geçen gün gelişen ekonominin ihtiyaçları ticari işletmelerin yapılarının değişmesi gelişmesi, muhasebe hizmetinin üretilmesi süreçlerini de tabi beraberinde değiştirdi.

Geleneksel bürolar üzerinden muhasebe hizmetlerinin verilmesi belirli bir noktadan sonra yetersiz kalmaya başladı. Çünkü ticaretin hızı işlemlerin döngüsündeki gelişme bunların en azından yetersiz kalmasını yarattı. Böyle bir geleceği öngörmeyi başarmış bir oda olarak 1998 yılında buna karşılık biz ticari yaşamda oluşacak muhasebe hizmeti verilmesinde oluşacak açığı gidermek için bu kurslara başlamıştık. Bugün 29.Dönemini tamamladığımızı düşündüğümüzde, yaptığımız işin amacına ulaştığını görmek bizi sevindiriyor.

Her dönemde meslek ordumuza yardımcı güç olarak muhasebe hizmetlerinin yapılmasında destek verecek yeni ve nitelikli arkadaşlarımızın oluşmasından da mutlu oluyoruz. Her ne kadar mesleki ruhsatları olmasa da değerli arkadaşlarımızın bu sertifika programı kapsamında mesleğin uygulanmasına verecekleri katkıyı, hem bu işin bizzat uygulayıcıları olan meslek örgütü tarafından yönlendirilmesi anlamında hem de verilecek hizmetin niteliğin artması anlamında çok önemli buluyoruz. Başarılı olan arkadaşlarımıza sertifika ile beraber bir işin sorumluluğunu da aldıklarını hatırlatmak istiyorum. Profesyonel meslek mensuplarıyla çalışacaklar hayatta onlara destek olacaklar ve bu anlamda sorumluluk ve yetkilerinde paylaşımını üstlenmiş olacaklar. Ülkedeki mali mevzuatı düşündüğümüzde sertifikalarını aldıkları iş ve yardımcı elemanlık pozisyonunda başarılar diliyorum hem de bu konudaki özeni en az meslek mensubu kadar göstermelerini diliyorum” dedi.

GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.