Balıkesir Merhaba Gazetesi

Soğuk Kış Günlerinde Yanınızdayız

Soğuk Kış Günlerinde Yanınızdayız
17 Aralık 2021 - 17:01

Soğuk Kış Günlerinde Yanınızdayız

Göreve geldiği ilk günden bu yana hayata geçirdiği projelerle daha yaşanabilir bir kent yaratan Burhaniye Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla dar gelirli halkın yanında olmaya devam ediyorlar. Belediye ekipleri soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak yardımına başladılar.
Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile belediyeye başvuran vatandaşlar arasından ve ayrıca mahalle muhtarlarının tespit ettiği ailelere yapılan odun yardımı evlerine teslim edilmeye başladılar.

“ÖNCELİK ÇOCUKLU AİLELER VE YAŞLILAR”

Belediye şantiyesinde yakıma uygun şekilde kesilerek çuvallanan odunlar Sosyal Yardım İşleri ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar ulaştırılıyor. Öncelikli yaşlı, hasta ve ayrıca çocuklu aile aileler için yapılan odun yardımlarında, bin kişiye yakın aileye yaklaşık 10 bin çuval odun dağıtılması hedefliyorlar.

DEVECİLER: “PAYLAŞMAK GÜZELDİR”

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, ayrıca kentimizde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler bizim önceliğimizdir. Elimizdekileri ayrıca paylaşıyoruz. Halkımızın daha mutlu yaşaması için çabalarımız devam edecektir.” Diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.