Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

SOĞUK SAVAŞ

SOĞUK SAVAŞ
27 Aralık 2014 - 0:08

Genel

Çok yazdığımız ve anlattığımız üçüncü dünya savaşı belirtileri, sınırlarımız içinde ve çevresinde devam ediyor. Kimsenin görmek istemediği ve TERÖR diye isimlendirildiği küçük savaşların içinde dünya para baronlarının direk eli var. Dolar üzerinden orduların yapamayacağı çıkartmalar yapılıyor ve orduların yapamayacağı büyük tahribatları DOLAR yapıyor.

Müslümanların yaşadığı coğrafya, acıyla, darbelerle, sahte kanlı baharlarla, gözyaşı ile kavrulurken, DOLAR BARONLARI buldukları işbirlikçilerle ülkeleri istila ediyorlar. Katliamlar üzerinden Petrolu ve doları alıp götürüyorlar. Hiçbir ülke bu tabloyu dünyaya haykırmıyordu. Beklenmedik bir anda ve beklenmedik bir zamanda, bütün dünyaya haykıran bir TÜRKİYE var oldu. Orta doğudaki bu ses dalga dalga bütün dünyaya yayıldı. BÜYÜK GÜÇLÜ TÜRKİYE sesi dünya dolar baronlarını dayanışma içerisine soktuğu gibi, sömürülen, alın teri ile beraber KAN akıtılarak ekmeği elinden alınan mazlum ülkeleri de iş birliği içine zorladı. TÜRKİYEDEKİ ses Afrika’nın bir ucundan, Sibirya’ya kadar, Himalaya’lardan, Amerika kıtasına kadar yankı buldu.

DOLARIN, bir Amerika, birde İngiltere ayağı vardı. Doların dünya hâkimiyetini, karşılıklı paslaşarak, aksak topal yürütüyorlardı. Dünya üzerindeki İngiliz, Amerika mücadelesinin tabanı, taaa birinci dünya savaşına kadar gider. İki ülke arasındaki hem gizli rekabet, hem ortaklık hala devam ediyor.

Osmanlı birinci dünya savaşından sonra, Müslüman coğrafyasını kaybederken, saltanat yerle bir olurken hep bu iki güç kazanıyordu. Yer kürede yeni devletler oluşurken, raconu hep bu iki güç kesti. Şimdi bu baronlar, bizim bölgemizde, faiz, dolar, petrol, doğal gaz üzerinden oyun oynuyorlar. Oyunları ülke içinde tutmaz ise, çevremizde İŞİD gibi belalarla ateş hattı kuruyorlar. Bedellerini Müslüman ülkelere ödetiyorlar. Bir asırdır uyguladıkları DOLAR/PETROL oyunu son on yıldır tutmuyor. TÜRKİYEDEKİ oyun kurucu TÜRETMELERİN, gücü yetmiyor. Bu adamların hedefi ANKARA ve Ankara’daki hükümet. Topyekûn güçlenen, güçlü Türkiye’nin önünü kesmek.

Karşılarında güçlü bir siyasi oluşum, kararlı bir toplum, teknik ve teknolojik bir istihbarat bulan BARONLAR, oyun içinde oyun arıyorlar. Ülke içindeki siyasi kadrolardan, isteyen bu oyun bulmacasının küçük kareleri ile uğraşsın. Biz millet olarak hep BÜYÜK TÜRKİYE sevdasıyla yanalım. Büyük güçlü Türkiye yolundan ve yolcularından ayrılmayalım.

Sayın dostlar; içerde SAĞ ya da SOLU temsil etmiş olmamızın hiç önemi yok. Yeter ki bu topraklarda filizlenen YENİ BİR RUH ve yeni bir anlayış etrafında kaynaşalım.

TÜRKİYE hepimizin.

Hep beraber tartışır doğru yolu buluruz. Müşterek akılda buluşuruz. Amma bu BARONLAR geldi mi nefes aldırmazlar. Bölüp, parçalayıp, savaştırıp bir sülük gibi kanımızı emerler. Bunlar geldi mi, ADAMLARI, AJANLARI ve yerli YAMALIK beslemeleri ile beraber gelirler. Bunun için, içerde hasretle bunları bekleyen YERLİ TÜRETME çok.

Doların dalgalanmasından beslenen çok.

Terör belasından akan KANLA, ekmek yiyen çok.

Yüz Liraya, sokakları yakıp yıkan, gündelikçi serseri çok.

Kararda seçenekte bizim.

Ya bu yerli KERTMELERE teslim olacağız. Ya da güçlü türküye yolunda yürüyenlere arkadaş olup destek sağlayacağız. Karar bu yüce milletin.

Son sözümüzü yazarak bitirelim.

Herkes verdiği kararla yaşar. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.