Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sokak hayvanları bakımevi’nin temeli atıldı

Sokak hayvanları bakımevi’nin temeli atıldı
28 Mayıs 2015 - 9:27

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi’de önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

İvrindi’de Sokak Hayvanları Bakımevi’nin temeli dün gerçekleştirilen törenle atıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Sokak Hayvanları Bakımevi’nin temel atma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İvrindi Kaymakamı Bekir Çelik, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Karabıyık, İl Encümen üyesi Mehmet Sofuoğlu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sokak Hayvanları Bakımevi’nin tamamlanması ile kimsesiz hayvanların korunmaya alınacağı belirtilirken, tatile giden ailelerin de hayvanlarının bakımevinde emaneten bakım altına alınacağı vurgulandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, temel atma töreninde yaptığı konuşmada tesisisn bu yıl tamamlanacağını belirterek, “Toplam 460 bin metrekare alanı Orman ve su işleri bakanlığı tahsis etti. Balıkesir’deki modenizasyonunu yaptığımız hayvan barınağında 2014 yılında Bin hayvanın bakımı yapıldı.

Bu yıl bin 500 hayvanın bakım ve rehabilitasyonu yapılacak. Buradaki hedefimiz yılda 5 bin sokak hayvanının bakımı ve rehabilitesidir. Bu hayvan barınağı bizim hayvanlara ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Bu hizmet ile İvrindi ilçemiz de bir yatırım kazanmış oluyor, Türkiye’ye örnek tesisimiz memleketimize ve ükemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Temel atma töreninin ardından protokol üyeleri İvrindi ilçe merkezinde şehir turu yaparak vatandaşlar ile bir araya geldiler. Vatandaşların dertlerini ve isteklerini dinleyen Başkan Uğur ise, vatandaşalr tarafından sevgiyle karşılandı. FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.